Kombinacja kosiarek dyskowych GMD 8730

Grupa KUHN przedstawia nową kombinację kosiarek dyskowych GMD 8730, stworzoną z myślą zarówno o indywidualnych rolnikach, jak również gospodarstwach usługowych. Kombinacja posiada regulowany zakres szerokości roboczej od 8,20 m do 8,74 m (w zależności od wyboru szerokości pokrywania obszarów koszenia tylnych kosiarek i kosiarki frontalnej). Maszyna oferuje wysoką wydajność roboczą, przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu na moc ciągnika (od 120 KM), a obejrzeć ją będzie można podczas ZIELONEGO AGRO SHOW w Kąkolewie w dniach 22-23 maja.

Tylne zespoły koszące ważą niewiele ponad 1700 kg i mogą pracować z ciągnikami średniej mocy, co umożliwia wykorzystanie kombinacji do koszenia łąk położonych na stokach wzniesień. Lekka konstrukcja pozwala na znaczne oszczędności pod względem zużycia paliwa.
W celu dostosowania kombinacji kosiarek GMD 8730 do pracy w różnych warunkach (koszenie na skłonach, wielkość pola, szerokość kosiarki frontalnej, itp.), maszyna została wyposażona w rozwiązanie umożliwiające regulację szerokości pokrywania obszarów koszenia tylnych kosiarek z kosiarką frontalną.
Ustawienie maksymalnej szerokości pokrywania stosuje się w przypadku koszenia na skłonach, przy wykonywaniu ciaśniejszych nawrotów lub podczas pracy w kombinacji z kosiarką frontalną o szerokości roboczej zaledwie 2,80 m. Minimalna szerokość pokrywania obszarów koszenia wykorzystywana jest w każdym innym przypadku, w celu wykorzystania pełnej szerokości roboczej kombinacji.

Kombinacja kosiarek GMD 8730 jest wyposażona w nowe belki tnące OPTIDISC®, które są rezultatem ponad 40-letniego doświadczenia firmy KUHN w produkcji kosiarek dyskowych. Belka jest całkowicie bezobsługowa i nie wymaga wymiany oleju! W tej nowej belce tnącej, odległości pomiędzy punktami centralnymi dysków zbieżnych i rozbieżnych są różne: łatwiejsze odrzucanie skoszonych roślin do tyłu i dokładniejsze pokrywanie obszarów koszenia, co ma szczególne znaczenie przy rzadkiej i krótkiej darni.

Belka tnąca OPTIDRIVE®
Moduły belki tnącej są zabezpieczone przez system PROTECTADRIVE®. W przypadku natrafienia na niebezpieczną przeszkodę, zabezpieczenie PROTECTADRIVE® chroni elementy napędu przed uszkodzeniem. Wałki, na których osadzone są dyski tnące posiadają specjalne przewężenie zaraz nad łożyskiem. Ten osłabiony w specyficzny sposób obszar umożliwia oderwanie górnej części modułu napędu w momencie uderzenia w agresywną przeszkodę, a tym samym chroni przed uszkodzeniem całą belkę tnącą. Wymiana modułu jest łatwa, szybka i tania.
GMD 8730 jest dostępna z nożami mocowanymi standardowo lub z systemem szybkiego montażu FastFit.

Kombinacja kosiarek GMD jest również wyposażona w sprawdzony i doceniany przez użytkowników regulowany system hydropneumatycznego zawieszenia kosiarki LIFT CONTROL®, doskonale dostosowujący maszynę do pracy z dużą prędkością na każdym terenie.

W przypadku natrafienia na przeszkodę, każdy z zespołów koszących może indywidualnie odchylić się i po ominięciu przeszkody, natychmiast powrócić do pozycji wyjściowej. Zabezpieczenie NON-STOP umożliwia utrzymać najwyższą wydajność roboczą.

Dane techniczne

GMD 8730

Szerokość robocza w kombinacji z kosiarką frontalną 3.10m

8.75 – 8.45 – 8.20 m w zależności od szerokości pokrywania obszarów koszenia

Możliwe szerokości zachodzenia w kombinacji z kosiarką frontalną 3.10 m

0.28 – 0.43 – 0.55 m

Liczba dysków tnących

2 x 7

Średnia szerokość pokosu

2.40 m

Szerokość transportowa

2.99 m

Wysokość transportowa

3.99 – 3.84 – 3.72 m

Waga

1760 kg

Zapotrzebowanie na moc ciągnika

88 kW/120 KM

Wymagania dla hydrauliki

1 zawór dwustronnego działania + 1 zawór jednostronnego działania

Źródło: KUHN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności