fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościKombajn John Deere X9 trafia do kolejnego polskiego gospodarstwa

Kombajn John Deere X9 trafia do kolejnego polskiego gospodarstwa [video]

Kombajn John Deere X9 1100 to jedna z najwydajniejszych tego typu maszyn na świecie. W piątek jeden z tych kombajnów trafił do Waldemara, Jeremiasza i Tobiasza Przechadzkich. Klucze do maszyny nowym właścicielom przekazał Sławomir Krupa, kierownik oddziału firmy Fricke w Pasłęku.

W jakim gospodarstwie i na jakim areale będzie pracował wydany w piątek kombajn X9? Dlaczego rolnicy zdecydowali się właśnie na ten model? I wreszcie dlaczego tak duża inwestycja ma sens? O tym opowiedzieli nam Waldemar i Jeremiasz Przechadzcy.

Tegoroczny sezon (pomijając testy) będzie debiutem kombajnów z serii X9 na polskich polach. Do Przechadzkich trafił model X9 1100, czyli najbardziej wydajna maszyna z rodziny kombajnów John Deere. Kombajn w przeprowadzanych testach podczas optymalnych warunków był w stanie zebrać średnio nawet 110 ton ziarna na godzinę, chociaż chwilowa maksymalna wydajność dochodziła nawet do 140 t/h, spalając przy tym poniżej 1 l ON na tonę zebranego ziarna.

Więcej o kombajnach X9 można przeczytać tutaj:

John Deere X9 po testach polowych w Polsce. Jak wypadła ta niezwykle wydajna maszyna?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.