fbpx

Kombajn John Deere X9 trafia do kolejnego polskiego gospodarstwa [video]

Kombajn John Deere X9 1100 to jedna z najwydajniejszych tego typu maszyn na świecie. W piątek jeden z tych kombajnów trafił do Waldemara, Jeremiasza i Tobiasza Przechadzkich. Klucze do maszyny nowym właścicielom przekazał Sławomir Krupa, kierownik oddziału firmy Fricke w Pasłęku.

W jakim gospodarstwie i na jakim areale będzie pracował wydany w piątek kombajn X9? Dlaczego rolnicy zdecydowali się właśnie na ten model? I wreszcie dlaczego tak duża inwestycja ma sens? O tym opowiedzieli nam Waldemar i Jeremiasz Przechadzcy.

Samasz loteria - baner

Tegoroczny sezon (pomijając testy) będzie debiutem kombajnów z serii X9 na polskich polach. Do Przechadzkich trafił model X9 1100, czyli najbardziej wydajna maszyna z rodziny kombajnów John Deere. Kombajn w przeprowadzanych testach podczas optymalnych warunków był w stanie zebrać średnio nawet 110 ton ziarna na godzinę, chociaż chwilowa maksymalna wydajność dochodziła nawet do 140 t/h, spalając przy tym poniżej 1 l ON na tonę zebranego ziarna.

Więcej o kombajnach X9 można przeczytać tutaj:

John Deere X9 po testach polowych w Polsce. Jak wypadła ta niezwykle wydajna maszyna?

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.