Kolonie dla dzieci rolników. Kto może skorzystać z dofinansowania?

Tatry, fot. mw

Krajowa Rada Izb Rolniczych organizuje kolonie dla dzieci rolników z dofinansowaniem z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Młodzi mieszkańcy wsi będą mieli okazje skorzystać z dwutygodniowego wypoczynku w atrakcyjnych miejscowościach wczasowych w górach i nad morzem.

Obecnie izby rolnicze  prowadzą zapisy na wypoczynek letni w formie kolonii dla dzieci i młodzieży urodzonych po 1 stycznia 2005 roku, których co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prawnych jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

– W tym roku w związku z epidemią COVID–19, kolonie odbędą się przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych (wytyczne GIS, MZ i MEN) ogłoszonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wypoczynek odbędzie się w ośrodkach spełniających wymagane warunki sanitarne zapewniające bezpieczeństwo, przeznaczone tylko dla wypoczynku dzieci i młodzieży – informuje KRIR.

Wypoczynek letni w formie kolonii dla dzieci i młodzieży w 2021 roku organizowany jest  przez Krajową Radę Izb Rolniczych we współpracy z wojewódzkimi izbami rolniczymi został dofinansowany ze środków FSUSR w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności