Kolejnych 49 pomorskich projektów otrzyma unijne dofinansowanie

49. projektów w pomorskim otrzymało unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Łączna wartość inwestycji to ponad 354 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie ponad 180 mln zł. Projektem, który otrzyma największe dofinansowanie, jest Rewitalizacja Historycznego Zespołu Hipodromu w Sopocie” (dotacja w wysokości 12,8 mln zł). Wsparcie z Unii Europejskiej udzielone zostanie także Gdańskowi na kolejny etap budowy Centrum Hewelianum (7 mln zł).”

Wśród beneficjentów unijnego dofinansowania znalazły się takie inwestycje, jak rewitalizacja obszarów przyportowych w Krynicy Morskiej jako szansa podniesienia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej, z kwotą dofinansowania 1 588 546,66 zł, przeprowadzenie kampanii promocyjnej Nordic Walking w celu stworzenia atrakcyjnego produktu turystycznego na terenie Szwajcarii Kaszubskiej, z kwotą dofinansowania 287 316,99 zł, zwiększenie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej miasta Puck poprzez rewitalizację obszaru Placu Wolności w celu rozwoju funkcji gospodarczych i społecznych, etap I., z kwotą 9 447 315,00 zł czy budowa Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu” na Złotej Górze w Brodnicy Górnej k/Kartuz, z kwotą 2 800 000,00 zł.

W ramach wcześniej wybranych projektów RPO WP decyzje o dofinansowaniu otrzymali też m.in. gmina Przechlewo (Rozbudowa systemu selektywnej zbiórki odpadów oraz budowa kompostowni osadów ściekowych i odpadów biodegradowalnych w gminie Przechlewo), gmina miejska Czarna Woda (Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Czarna Woda – etap I), gmina Somonino (Rekultywacja składowiska odpadów we wsi Kaplica Gmina Somonino).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności