Kolejny rynek stoi otworem przed polskim mleczarstwem

Indie otworzyły się na polskie mleko i produkty mleczne. Jet to ogromna szansa dla polskich producentów, szczególnie w obliczu niedawno zlikwidowanych kwot mlecznych.

W połowie czerwca 2015 r., podczas posiedzenia polsko-indyjskiej wspólnej grupy roboczej ds. przetwórstwa rolno-spożywczego i rolnictwa, strona indyjska potwierdziła zaakceptowanie weterynaryjnego świadectwa zdrowia dla mleka i produktów mlecznych. W związku z tym, polscy producenci mleka i przetworów mlecznych będą mogli sprzedawać swoje produkty na rynku indyjskim.

Decyzja władz Indii jest efektem wieloletnich starań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii odnośnie uzyskania dostępu dla polskiego mleka i produktów mlecznych do indyjskiego rynku. Indie to jeden z najludniejszych krajów świata, który jednocześnie jest potężnym i perspektywicznym rynkiem. Dzięki pozwoleniu, otwierają się przed nami nowe możliwości i ogromna szansa dla naszego rodzimego sektora rolno-spożywczego.

Minister rolnictwa Marek Sawicki wyraził nadzieję, że dobrze tę szansę wykorzystamy. Wskazał, że polskie służby weterynaryjne od lat intensywnie pracują nad otwarciem kolejnych rynków zbytu dla polskiej żywności. Stwierdził że to dzięki temu eksport produktów rolno-spożywczych, mimo rosyjskiego embarga, rośnie. Dodał, że w tym roku liczymy, że jego wartość przekroczy 25 mld EUR.

Renata Struzik, źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności