fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyKolejny rok kwotowy za nami

Kolejny rok kwotowy za nami

Kontrowersje wokół zasadności utrzymania systemu kwotowego mleka w UE nie słabną, dyskusje trwają nadal, chociaż daleko jeszcze do uzgodnienia wspólnego stanowiska, a właśnie minął kolejny rok kwotowy. Przypomnijmy, na jakich zasadach ARR może rozliczać ten okres. N

W przypadku sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych w ciągu roku w ilości mniejszej niż 70% indywidualnej ilości referencyjnej (dotyczy ilości referencyjnej producenta z dnia 1 kwietnia roku kwotowego), producent mleka może mieć zmniejszoną ilość kwoty o jej niewykorzystaną część. Jeżeli w roku kwotowym w ogóle nie sprzeda mleka lub przetworów mlecznych w ramach II R, to w drodze decyzji cofnięta będzie przyznana II R.W obu tych przypadkach, w myśl ustawy, rolnik może otrzymać decyzję dyrektora OT ARR o zmniejszeniu lub cofnięciu II R. W takich przypadkach w ciągu 2 lat od dnia wydania decyzji producenci nie będą mogli ubiegać się o przyznanie IIR z krajowej rezerwy.

Jeżeli niewykorzystanie II R było spowodowane działaniem siły wyższej (np. choroba krów, susza, powódź, choroba rolnika), wówczas fakt ten należy potwierdzić stosowną dokumentacją, a IIR nie zostanie pomniejszona.

E.G./WRP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.