Kolejny rok kwotowy za nami

Kontrowersje wokół zasadności utrzymania systemu kwotowego mleka w UE nie słabną, dyskusje trwają nadal, chociaż daleko jeszcze do uzgodnienia wspólnego stanowiska, a właśnie minął kolejny rok kwotowy. Przypomnijmy, na jakich zasadach ARR może rozliczać ten okres. N

W przypadku sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych w ciągu roku w ilości mniejszej niż 70% indywidualnej ilości referencyjnej (dotyczy ilości referencyjnej producenta z dnia 1 kwietnia roku kwotowego), producent mleka może mieć zmniejszoną ilość kwoty o jej niewykorzystaną część. Jeżeli w roku kwotowym w ogóle nie sprzeda mleka lub przetworów mlecznych w ramach II R, to w drodze decyzji cofnięta będzie przyznana II R.W obu tych przypadkach, w myśl ustawy, rolnik może otrzymać decyzję dyrektora OT ARR o zmniejszeniu lub cofnięciu II R. W takich przypadkach w ciągu 2 lat od dnia wydania decyzji producenci nie będą mogli ubiegać się o przyznanie IIR z krajowej rezerwy.

Jeżeli niewykorzystanie II R było spowodowane działaniem siły wyższej (np. choroba krów, susza, powódź, choroba rolnika), wówczas fakt ten należy potwierdzić stosowną dokumentacją, a IIR nie zostanie pomniejszona.

E.G./WRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności