fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyKolejny nabór w ramach Zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rozpoczęty

Kolejny nabór w ramach Zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rozpoczęty

ARiMR informuje, że rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie do ubezpieczenia od salmonellozy. Dopłaty realizowane są w ramach działania “Zarządzanie ryzykiem” PROW 2014-2020.

Przypominamy, że o dofinansowanie mogą starać się hodowcy drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną i posiadają prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów zwierząt.

Dopłaty przysługują też producentom rolnym, którzy są wspólnikami spółki cywilnej, a po spełnieniu dodatkowych warunków, również przedsiębiorcom zagranicznym, którzy wykonują działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Warunkiem otrzymania dofinansowania do ubezpieczenia jest posiadanie umowy ubezpieczenia od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych zakażeniem bakterią salmonelli: drobiu min. 1000 sztuk niosek, kurcząt, gęsi, lub też indyków rzeźnych; świń min. 14 szt., bydła min. 4 sztuki.

Jak informuje Agencja, pomoc jest przyznawana w formie 70 proc. dopłaty do składki, pod warunkiem, że z polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Okres objęty umową nie powinien rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a zainteresowany dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Wnioski można składać w powiatowych biurach ARiMR do 21 czerwca b.r. o pomoc do 21 czerwca osobiście, listem poleconym, elektronicznie za pośrednictwem ePUAP bądź przy użyciu formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.