fbpx

Kolejny nabór w ramach Zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rozpoczęty

ARiMR informuje, że rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie do ubezpieczenia od salmonellozy. Dopłaty realizowane są w ramach działania “Zarządzanie ryzykiem” PROW 2014-2020.

Przypominamy, że o dofinansowanie mogą starać się hodowcy drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną i posiadają prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów zwierząt.

Samasz loteria - baner

Dopłaty przysługują też producentom rolnym, którzy są wspólnikami spółki cywilnej, a po spełnieniu dodatkowych warunków, również przedsiębiorcom zagranicznym, którzy wykonują działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Warunkiem otrzymania dofinansowania do ubezpieczenia jest posiadanie umowy ubezpieczenia od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych zakażeniem bakterią salmonelli: drobiu min. 1000 sztuk niosek, kurcząt, gęsi, lub też indyków rzeźnych; świń min. 14 szt., bydła min. 4 sztuki.

Jak informuje Agencja, pomoc jest przyznawana w formie 70 proc. dopłaty do składki, pod warunkiem, że z polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Okres objęty umową nie powinien rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a zainteresowany dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Wnioski można składać w powiatowych biurach ARiMR do 21 czerwca b.r. o pomoc do 21 czerwca osobiście, listem poleconym, elektronicznie za pośrednictwem ePUAP bądź przy użyciu formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.