Kolejny krok w stronę gazu łupkowego

W dniach 7-11 listopada 2011 w Huston, Texas (USA) odbyło się najważniejsze wydarzenie związane z poszukiwaniem i wydobyciem gazu łupkowego – World Shale Gas Conference & Exhibition. Wziął w nim udział Jacek Banach, prezes zarządu Expom S.A. w związku z intensywnym rozwojem firmy w ramach tej branży. Jedną z ciekawszych atrakcji konferencji był wyjazd zorganizowany przez firmę Chesapeake Energy na pole gazu łupkowego Haynesville (niedaleko San Augustine), gdzie Banach miał okazję oglądać wiertnie w trakcie pracy oraz miejsce, w którym wydobywa się gaz łupkowy na skalę przemysłową.

Stawiamy na branżę gazu łupkowego po pierwsze dlatego, że jest ona naszym zdaniem niezmiernie perspektywiczna. Po drugie widzimy szansę także w lokalizacji naszej firmy na obszarze pokładów gazu łupkowego na północy Polski, co dla amerykańskich firm posiadających tu koncesje na jego poszukiwanie oznacza znaczne obniżenie kosztów w przypadku korzystania z usług tutejszych partnerów biznesowych. Dzięki naszej pomocy nie będą one zmuszone do transportowania narzędzi, oprzyrządowania, maszyn i urządzeń, które jest uciążliwe i kosztowne” – informuje JacekBanach, prezes zarządu Expom S.A.

W połowie bieżącego roku Expom S.A. otrzymała zamówienie na wyprodukowanie komponentów oprzyrządowania do wykonywania odwiertów w poszukiwaniu i wydobyciu gazu łupkowego od jednego ze światowych liderów w branży gazowo-naftowej, firmy Weatherford z USA. Dzięki temu kontraktowi Expom S.A., zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, wprowadziła do swojego zakresu działalności nową branżę gazowo-naftową. W trakcie World Shale Gas Conference & Exhibition firma starała się nawiązać kontakty z przedstawicielami innych gigantów z branży, które w nadchodzących latach powinny zaowocować nowymi umowami i zamówieniami.

World Shale Gas Conference & Exhibition to wydarzenie, które stanowi wyjątkową platformę wymiany informacji związanych z wpływem, jaki gaz łupkowy wywiera na globalny rynek gazu. Uczestnictwo w tej konferencji daje nieocenioną możliwość pozyskania wiedzy i doświadczenia do rozwoju w tym biznesie oraz do poznania przyszłych możliwości oraz pełnego wykorzystania potencjału, jaki posiada gaz łupkowy. W wydarzeniu biorą udział setki uczestników z całego świata reprezentujący zarówno biznes, organizacje rządowe, jak i instytucje finansowe.
Źródło: Expom S.A.