fbpx
Strona głównaWiadomościKolejny dzień z gwałtownymi burzami

Kolejny dzień z gwałtownymi burzami

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś burze możliwe są niemal w całym kraju, choć najbardziej groźne będą po południu i wieczorem w jego wschodniej części (drugi stopień zagrożenia). Tam silny wiatr i grad mogą niszczyć uprawy, a intensywne opady powodować lokalne podtopienia. Warunki będą sprzyjały również powstawaniu trąb powietrznych.

Według meteorologów IMGW, tam możemy się spodziewać opadów deszczu 30 – 40 mm, lokalnie 60 mm/m2, a przy kumulacji opadów w jednym miejscu nawet więcej. Porywy wiatru na przeważającym obszarze do 80 km/h, jednak mogą się zdarzyć bardzo lokalnie sytuacje, zwłaszcza na wschodzie, z porywami do 100-110 km/h oraz trąby powietrzne. Grad miejscami do 4-5 cm.

Burzom na zachodzie kraju, które rozwinął się po południu, mogą towarzyszyć opady deszczu do około 25 mm/m2, porywy wiatru do 65-70 km/h, oraz niewielki grad.

Na wschodzie kraju burze będą występowały także w nocy z poniedziałku na wtorek.

Źródło: IMGW

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.