Kolejny AGROTECH za nami

Setki maszyn, tnące koszty utrzymania rozwiązania dla polskiej wsi, punkty konsultacyjne dla rolników oraz ponad 55 tysięcy zwiedzających. W Targach Kielce zakończyły się największe targi rolnicze w Polsce – AGROTECH. Do Kielc na AGROTECH i LAS-EXPO przyjechało ponad 600 firm z 19 krajów. Wystawcy swoje produkty pokazywali na blisko 60 tysiącach metrów kwadratowych – w 7 stałych halach wystawienniczych, terenie zewnętrznym i 5 halach namiotowych.

Nakłady inwestycyjne w rolnictwie na maszyny i urządzenia techniczne zwiększyły się z 841 milionów w 2005 roku do blisko półtora miliarda w roku 2010, wg GUS. Na polskie rolnictwo w ciągu najbliższych siedmiu lat z Unii Europejskiej przeznaczonych zostanie 118,8 mld zł. W poprzednim budżecie WPR dla Polski przeznaczono o 6 miliardów mniej. Z kwoty 8 mld. złotych wydanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich aż 6 mld. wydane zostało na rynek ciągników a miliard na sprzęt wspomagający. 
 
Maszyny Rolnicze Roku, Puchar Ministra
Tytuł Maszyny Rolniczej roku w kategorii maszyna krajowa powędrował do Kongskilde Polska za siewnik mechaniczny Kongskilde EcoLine. 
W kategorii maszyna z importu triumfował Maschinenfabrik Bernard KroNe, producent sieczkarni polowej KRONE BIG X700, zgłoszonej przez AGROMIX Rojęczyn. 
Wyróżnienia specjalne w kategorii maszyny krajowe otrzymały: Ciągnik rolniczy FARMER F-5-12272s produkowany przez Farmer z Sokółki oraz ciągnik rolniczy FARMTRACK 7110 DT produkowanego przez FARMTRACK TRACTORS EUROPE z Mrągowa. 
W tym roku również Internauci mogli zagłosować na swojego faworyta. Redakcja Telewizji Interaktywnej AgroNews wspólnie z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym przeprowadziły głosowanie w Internecie. Oto wyniki: ciągnik rolniczy FARMER F5 – 18564 głosy, ciągnik rolniczy FARMTRAC – 18601 głosów. 
Puchar Ministra za całokształt działań związanych z produkcją ciągników i maszyn rolniczych dla URSUS
W tym samym czasie odbyły się targi LAS-EXPO promujące nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Na stoiskach wystawców można było zobaczyć m.in. narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne. Podczas imprezy na stoisku Lasów Państwowych nie zabrakło fachowej wiedzy i atrakcji. 
(red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności