Kolejne wsparcie dla farm wiatrowych w Polsce

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestuje 125 mln euro w Polsce i na Węgrzech w filie hiszpańskiej firmy Iberdrola Renovables S.A(IBR), światowego lidera w sektorze energii odnawialnej. Inwestycja EBOR ma przyczynić się do zwiększenia w obu państwach wykorzystania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

Jest to pierwsza inwestycja EBOR na Węgrzech w sektorze energetycznym i pierwszy udział Banku w budowie farm wiatrowych w Polsce. W 2008 roku EBOR, w podobnej transakcji, przejął 25% udziałów w estońskiej filii IBR.
IBR posiada filie w 23 krajach. Oddziały w Polsce i na Węgrzech są obecnie operatorem pięciu farm wiatrowych (czterech w Polsce i jednej na Węgrzech) o łącznej mocy 211 MW. Do końca 2010 r. maja powstać dwie kolejne farmy wiatrowe na Węgrzech i druga w Polsce, które zwiększą obecną moc o dodatkowe 98 MW.

Informacje dodatkowe:
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) powstał w 1991 roku w celu ułatwienia państwom Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW) przejścia do gospodarki rynkowej. Jego udziałowcami jest obecnie 60 państw i dwie organizacje międzyrządowe. Działa w 27 krajach EŚW i środkowej Azji. Polska zadeklarowała 29.05.1990 objęcie akcji w wysokości 256 mln euro. Członkami rady nadzorczej są zwykle ministrowie finansów lub ich odpowiednicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności