fbpx
Strona głównaPozostałeKolejne województwo wyczerpało limit

Kolejne województwo wyczerpało limit

Wczoraj tj. 11 bm. zakończyło się przyjmowanie wniosków w ramach działania PROW 2007-13 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” w woj. dolnośląskim. Złożone tam od czwartku tj. 10 bm., wnioski wyczerpały w ponad 120% wojewódzki limit środków przewidziany na ten rok. N”

To kolejne województwo po kujawsko-pomorskim, lubuskim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim, które zakończyło przyjmowanie wniosków na to działanie. Oddziały ARiMR z tych województw zakończyły przyjmowanie dokumentów od rolników już w piątek – 6 czerwca. W Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi określono bowiem, że każdy Oddział Regionalny ARiMR przyjmuje wnioski przez następny dzień roboczy po dniu, w którym złożone wnioski wyczerpią w co najmniej 120% limit środków przewidziany dla tego województwa.

Wnioski na Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” przyjmowane są nadal w województwach: lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim.

Rolnicy mogą ubiegać się o refundację (zwrot) kosztów kwalifikowalnych poniesionych na budowę, przebudowę lub remont połączony z modernizacją niemieszkalnych obiektów oraz na nadbudowę, przebudowę lub remont połączony z modernizacją istniejących budynków mieszkalnych służących do realizacji danej operacji (projektu), wraz z zakupem instalacji technicznej. W ramach otrzymanej pomocy można wykonać prace związane z zagospodarowaniem terenu, zakupem maszyn, urządzeń, środków transportu z wyłączeniem samochodów do przewozu mniej niż 8 osób, czy też sprzętu komputerowego oraz oprogramowania niezbędnego do prowadzenia działalności nierolniczej.

Rolnik, jego współmałżonek lub domownik może otrzymać wsparcie na rozwój działalności pozarolniczej na terenach wiejskich w wysokości do 100 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2007-2013. ARiMR może przeznaczyć w 2008 r. 229 mln zł (równowartość 63,6 mln euro) na udzielenie wsparcia rolnikom rozwijającym działalność pozarolniczą na obszarach wiejskich.

Wnioski na to działanie będą przyjmowane także w następnych latach. W PROW 2007-2013 przewidziano na “Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” ponad 345 mln euro.

MS, Wrp.pl
foto: BP ARiMR Poznań

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.