fbpx
Strona głównaZwierzętaTrzoda chlewnaKolejne przypadki ASF w Wielkopolsce

Kolejne przypadki ASF w Wielkopolsce

Po raz kolejny o swojej obecności w Polsce przypomniał afrykański pomór świń (ASF) Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu 11. i 12. ogniska ASF u świń w Polsce w 2022 r.

11 ognisko wykryto w gospodarstwie, w którym utrzymywano 110 świń (9 loch, 23 prosięta, 40 warchlaków, 37 tuczników, 1 knur), położonym w miejscowości Łoniewo, w gminie Osieczna, powiat leszczyński, województwo wielkopolskie.

Natomiast ognisko 12 stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 9 świń (tuczniki), położonym w miejscowości Krzeszkowice, w gminie Szamotuły, powiat szamotulski również w województwo wielkopolskim.

W gospodarstwach, w których wykryto ogniska ASF, Inspekcja Weterynaryjna wdraża wszystkie środki związane z likwidacją choroby, zgodnie z procedurami oraz rozporządzeniem Delegowanym Komisji (UE) 2020/687, w tym m.in. zabicie i utylizację świń, oczyszczanie i dezynfekcję, wyznaczanie obszarów zapowietrzonego i zagrożonego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.