Kolejne, podwójne zwycięstwo Land Rovera

Gaydon, Warwickshire, Wielka Brytania – Podczas plebiscytu Samochód Roku 2008 magazynu What Car? Land Rover znów pobił konkurencję w kategoriach Najlepszy Samochód Kompaktowy z napędem 4×4 i Najlepszy Duży Samochód z napędem 4×4. Nagrodę tę przyznano 2,2 litrowemu Land Rover Freelander 2 TD4 GS.

Land Rover Freelander 2 TD4 GS całkowicie odparł rywali w jednym z najbardziej konkurencyjnych sektorów rynku zdobywając tytuł Najlepszego Samochodu Kompaktowego 2008 z napędem 4×4, a Discovery 3 TDV6 SE ponownie odparł konkurencję, po raz czwarty z rzędu broniąc tytułu Najlepszego Dużego Samochodu z napędem 4×4. Obydwa samochody otrzymały również tytuł najlepszego zakupu” w swoich kategoriach cenowych – Freelander 2 w kategorii ponad 20 tysięcy funtów, a Discovery 3 w kategorii 30-40 tysięcy funtów. Tytuł “Najlepszego zakupu” w kategorii powyżej 40 tysięcy funtów otrzymał również Range Rover TDV8 Vogue.

Redaktor naczelny What Car?, Steve Fowler powiedział: “Pomimo bardzo mocnej konkurencji, w ciągu ostatniego roku obfitującego w nowe modele Land Rover nadal wygrywa w sektorze 4×4. Freelander 2 pozostaje naszym faworytem w kategorii kompaktów z napędem 4×4 – to prawdziwa terenówka, ale również wygodny i cywilizowany samochód codziennego użytku. Co do Discovery 3 – zdobywcy tytułu Samochodu Roku 2005 – to pozostaje on najlepszym dużym samochodem z napędem 4×4 z przewagą nad konkurencją, a to świadczy o inteligentnym projekcie i wykonaniu tego samochodu.”

Dyrektor zarządzający firmy Land Rover, Phil Popham powiedział: “Jesteśmy absolutnie szczęśliwi, że ponownie otrzymaliśmy te prestiżowe nagrody magazynu What Car?. Są one dowodami uznania dla niezmiennych zalet naszych samochodów i wiodącej w klasie wszechstronności.”

W zeszłym roku, po raz pierwszy w 60-letniej historii firmy, sprzedaż samochodów Land Rover w samej Wielkiej Brytanii przekroczyła 50 000 egzemplarzy. Pierwszy pełny rok produkcji Freelandera 2 w Wielkiej Brytanii zakończył się sprzedażą 19000 sztuk. Od momentu inauguracji rynkowej w roku 2004 Discovery 3 sprzedawał się świetnie – w niemal 40 tysiącach egzemplarzy i to w samej Wielkiej Brytanii. Natomiast wprowadzenie wydajniejszego turbodiesla V8 w modelach Range Rover Sport i Range Rover pomogło utrzymać markę w ścisłej czołówce segmentu luksusowych samochodów typu SUV.

opr. MS
wrp.pl
źródło:JLR Polska sp. z o.o.
foto: www.landrover.pl