fbpx

Kolejne partie pszenicy na rynek

107 euro za tonę pszenicy konsumpcyjnej z magazynów Agencji Rynku Rolnego to informacja dnia na rynku zbóż. Taką właśnie minimalną kwotę przyjęła Bruksela spośród ofert, które złożyli przedsiębiorcy zainteresowani przetargiem na zakup pszenicy. N

Tymczasem firmy, które przeszły akceptację cenową Brukseli zakupiły w sumie 77 tys. ton ziarna. Maksymalne oferty sięgnęły 116 euro za tonę. Najmniej firmy oferowały 105 euro. Był to pierwszy przetarg na sprzedaż pszenicy na rynek wewnętrzny.
Podobną sprzedaż prowadzą jeszcze Niemcy, ale u nich ziarno z magazynów interwencyjnych sprzedano drożej. Komisja ustaliła sprzedaż pszenicy po co najmniej 125 euro za tonę. Firmy zgłaszały propozycje od 111 do nawet 138 euro za tonę.Komisja Europejska wyraziła zgodę dla Polski na sprzedaż 150 tys. ton pszenicy na unijny rynek. Cenę oferują w przetargu sami zainteresowani jej zakupem, ale nie może być ona niższa niż ok. 105 euro za tonę.
Sprzedaż zbóż z unijnych magazynów ma na celu ustabilizowanie cen na rynku. Uruchomienie rezerw zapobiegnie m.in. importowi tańszego ziarna z innych krajów.Agencja Rynku Rolnego jako agencja płatnicza administruje Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej.

Samasz loteria - baner

Rzecznik prasowy ARR

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.