fbpx
Strona głównaCenyrynek żywnościKolejne państwo zapowiedziało zniesienie ceł na towary z Ukrainy

Kolejne państwo zapowiedziało zniesienie ceł na towary z Ukrainy

Kanada jest kolejnym krajem po Wielkiej Brytanii, który zniesie wszystkie cła na ukraińskie towary. Poinformował o tym premier tego kraju Justin Trudeau po niedzielnym spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Usuwając cła na okres jednego roku, Kanada będzie nadal wspierać gospodarkę Ukrainy – poinformował Departament Finansów Kanady.

– To dobra kontynuacja inicjatywy UE i Wielkiej Brytanii, która potwierdza zainteresowanie krajów rozwiniętych włączeniem gospodarki Ukrainy we własne łańcuchy przemysłowe i handlowe – skomentowała tę decyzję Julia Svyrydenko, wicepremier i minister gospodarki Ukrainy.

Część ukraińskich towarów była eksportowana do Kanady bez ceł już do tej pory na podstawie umowy o wolnym handlu pomiędzy zainteresowanymi stronami (CUFTA), jednak teraz przepisy celne obejmą jeszcze więcej towarów.

W latach 2019-2021 z Ukrainy do Kanady wyeksportowano towary o łącznej wartości 170,8 mln dolarów kanadyjskich, z czego pobrano ok. 2,6 mln dolarów w postaci cła.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.