Kolejne ognisko ptasiej grypy

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że w dniu 17 grudnia 2007 r. potwierdzone zostało kolejne ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków w gospodarstwie położonym w miejscowości Głodówko, gmina Miłakowo, powiat Ostróda w województwie warmińsko – mazurskim.

W gospodarstwie tym utrzymywany był drób (kury), w liczbie 8 sztuk, 5 ptaków padło. Wirus został wykryty u ptaków padłych, od których pobrano próbki do badań. Pozostałe 3 ptaki przebywające w tym gospodarstwie zostały uśpione.Wojewoda Warmińsko – Mazurski wydał rozporządzenie, w którym określony został obszar zapowietrzony (3 km) oraz obowiązujące w tym obszarze zakazy i nakazy wprowadzone w związku ze stwierdzeniem choroby.
Obszar zagrożony (10 km) w części pokrywa się z obszarem wyznaczonym jako zagrożony w związku z wystąpieniem wcześniejszych ognisk choroby na tym terenie, w miejscowości Łępno.

źródło: ministerstwo rolnictwa
opr. MS
Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności