fbpx
Strona głównaPrawo i finanseKolejne obietnice dla rolników w Polskim Ładzie. Tym razem zwolnienia podatkowe

Kolejne obietnice dla rolników w Polskim Ładzie. Tym razem zwolnienia podatkowe

Rząd nie ustaje w promowaniu programu Polski Ład. Po ogólnikowych zapowiedziach prezesa Kaczyńskiego, dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w przypadku rolników sprzedaż do 100 tys. zł będzie nieopodatkowana.

Jak informuje portal forsal.pl Morawiecki na spotkaniu z rolnikami w Marianowie Brodowskim w woj. Wielkopolskim 14 lipca br. zapowiedział, że rolniczy handel detaliczny, który wprowadzony będzie w Polskim Ładzie, to możliwość sprzedaży produktów rolników nie tylko na terenie gminy czy powiatu, ale także na terenie województwa i całej Polski. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana, na bardzo preferencyjnych warunkach.

Dodał ponadto, że w Polskim Ładzie ma być bardzo dużo rozwiązań dla polskiego rolnika. Rozwiązania te są wg niego tym, czego polski rolnik potrzebuje do normalnego funkcjonowania, będą też działania w zakresie ubezpieczeń.

Premier Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym powiedział, że w Brukseli prowadził rozmowy z przewodniczącą UE Ursulą von der Leyen m.in. o sytuacji polskich gospodarstw w kontekście KPO.

– Robimy wszystko, żeby jak najwięcej inwestorów i inwestycji  wzbogacało polską ziemię – zadeklarował. Jesteśmy dumni z polskiego rolnictwa – dodał szef rządu.

Jak wskazał Morawiecki, rozwiązania te są tym, czego polski rolnik potrzebuje do normalnego funkcjonowania, jednak w Polskim Ładzie będą również działania w zakresie ubezpieczeń, które mają – jak mówił – pomóc gospodarzom chronić się przed klęskami żywiołowymi, takimi jak susze czy gradobicia.

– Nasz rząd zrobi wszystko, żeby te wielkie pieniądze, które przeznaczamy z budżetu państwa polskiego i wynegocjowane w Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa jeszcze bardziej, ażeby ten podbój polskiego rolnika w całej Europie nie tylko trwał, ale żeby te nasze zdobycze były coraz większe, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie. To jest nasz cel na najbliższą dekadę i to jest cel do zrealizowania – deklarował szef rządu podczas wizyty w woj. wielkopolskim.

Podkreślał wagę kupowania polskiej żywności, wyjaśniając, że napędza to całą gospodarkę.

– To jest koło zamachowe polskiej gospodarki, to jest ta reakcja łańcuchowa. Jak kupimy od polskiego rolnika dobrą, polską żywność, to później on się nam odwdzięczy, kupując coraz więcej polskich produktów – przekonywał.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.