Kolejne miliony z Unii do Polski

Unia Europejska zatwierdziła kolejne programy promowania produktów rolnych, na które przeznaczy 129 mln euro. Polska z tej puli dostanie ponad 10 mln euro na realizację czterech kampanii.

Komisja Europejska zaakceptowała 41 programów kampanii informacyjnych i promocyjnych produkty rolne na wewnętrznym oraz pozaunijnym rynku. Łączny budżet na to przeznaczony wynosi 129 mln euro. Wśród zatwierdzonych programów są cztery polskie, na które Unia wyłoży 10,264 mln euro. 15 programów dotyczy rynku owoców i warzyw. Zarówno świeżych, jak i przetworzonych.

Wśród polskich kampanii, będą realizowane między innymi:

  • „Smaki Europy – jakość i tradycja”, 3–letni program przygotowany przez konsorcjum w składzie Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw – Spółdzielnia Osób Prawnych, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Związek Sadowników RP. Program jest skierowany na rynek Algierii, Białorusi i Chin, o łącznym budżecie 5,357 mln EUR,
  • „Smak jakości i tradycji prosto z Europy”, tym razem program 2–letni przygotowany przez konsorcjum w składzie Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego (UPEMI) oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego (PZPBM) na rynek Singapuru, Tajwanu, Nowej Zelandii, RPA i Kazachstanu, o łącznym budżecie 2,341 mln EUR.

Poza tym promowaniem swoich rodzimych produktów zajmą się Belgowie, Holendrzy, Bułgarzy, Grecy, Francuzi, Włosi, Austriacy, Cypryjczycy, Brytyjczycy i Rumunii.

Renata Struzik, źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności