Kolejne Agro Show już za nami…

Wystawa Agro Show co roku przyciąga tłumy. Zarówno zwiedzających rolników, jak i wystawców.

Była to już siedemnasta edycja imprezy organizowanej w Bednarach przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Odbyła się ona w dniach 18.-21.września. Pomimo nocnej wichury, która w nocy z czwartku na piątek narobiła trochę zamieszania, wszystko udało się na czas uprzątnąć. Poza tym incydentem, okoliczności przyrody sprzyjały – pogoda była idealna na zwiedzanie. Stąd też wysoka frekwencja – w trakcie 4 dni, wystawę zwiedziło ponad 160 tysięcy osób, a swoją ofertę zaprezentowało ponad 800 firm, w tym 100 z zagranicy.

W Bednarach pojawiło się również wielu znaczących gości, m.in. były premier RP Waldemar Pawlak, minister rolnictwa Marek Sawicki, prezes KRUS Artur Brzóska, prezes ARiMR Andrzej Gross, prezes ANR Leszek Świętochowski, prezes ARR Radosław Szatkowski i wielu innych.
Podczas targów odbyły się również finały organizowanych przez PIGMiUR konkursów: „Mechanik na Medal”, „Młody Mechanik na Medal”, „Serwis na Medal” oraz trzynastej już edycji ogólnopolskiego konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Nowością, jaką w tym roku organizatorzy zaproponowali zwiedzającym była Agro Debata. – W piątek mieliśmy Agro Debatę – podsumowała Renata Arkuszewska, wiceprezes zarządu PIGMiUR. – Był to „strzał w dziesiątkę”. Była ona bardzo potrzebna i cieszyła się dużym zainteresowaniem – podkreśliła. Odbyła się ona pod nazwą „Zawód Cię nie zawiedzie. Rynek pracy techniki rolniczej, a system edukacji zawodowej. Najważniejsze problemy.” i, jak sama nazwa wskazuje, dotyczyła szkolnictwa zawodowego w rolnictwie.
PIGMiUR zadbał również o najmłodszych. Na terenie wystawy uruchomiono Strefę Juniora. Był to plac zabaw w wydzielonym i ogrodzonym miejscu, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji takich jak: piaskownica, wspólne śpiewanie, malowanie buziek czy przejażdżki zabawkami-miniaturami ciągników i koparek. Jak podkreślali organizatorzy, na pewno w kolejnych latach Strefa Juniora się pojawi, być może nawet powiększona.

Na zwiedzających czekała Wioska Bezpieczeństwa, w której można było wziąć udział w kursie ratownictwa medycznego, zajrzeć do strefy doświadczeń, czy strefy Nowoczesny Rolnik. Agro Show zapewniło rolnikom również dostęp do wiedzy podczas zorganizowanych seminariów: PROW 2014-2020 – Modernizacja Gospodarstw Rolnych", "Drony, sensory i czujniki jako źródło pozyskiwania wiarygodnych informacji o stanie roślin dla zastosowań Rolnictwa Precyzyjnego" oraz "Uprawy wieloletnie na gruntach rolnych – sposób opłacalnego wykorzystania gruntów słabszych rolniczo."
Tegoroczne Agro Show już za nami. Kolejne za rok, również we wrześniu. Wcześniej jednak PIGMiUR zaprasza na inne organizowane przez siebie imprezy: Mazurskie Agro Show Ostróda – 13-14. lutego 2016 r. w Ostródzie i Zielone Agro Show, które tym razem odbędzie się na lotnisku Ryki-Ułęż (pow.rycki, woj.lubelskie) w dniach 4-5. czerwca 2016 r.

Zapraszamy na nasz portal, gdzie w najbliższych dniach pojawi się więcej informacji, relacja foto i video z wydarzenia oraz nowości, jakie były na targach prezentowane.
Renata Struzik