Kolej na wiśnie i brzoskwinie

Ten tydzień upływał pod znakiem rosnących dostaw czereśni, ale są już także maliny, porzeczki i borówki amerykańskie, a w kolejce czekają wiśnie i brzoskwinie.

W lipcowym koszyku owocowym będzie w czym  wybierać. Czereśnie odmian Techlovan, Vega, Summit i Poznańska,  w cenie hurtowej takiej jak w poprzednim tygodniu, od 5 do 12 zł za kilogram (opakowanie jednostkowe od 2 do 10 kg).
Jest już polska zielona papryka (warzywo uznawane za jesienne) w b. niskiej cenie –  hurtowa cena kilograma to 4 zł.
 
Leśne jagody, których teraz jest sporo od 12 do 14 zł za kilogram. W ciągu tygodnia ponad 1 zł staniały arbuzy do poziomu od 2 zł do 2,50 zł za kilogram (w ofercie hurtowej Rynku Hurtowego Bronisze).
 
W ciągu tygodnia o połowę staniał bób , w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach cena kilograma nie przekracza 4 – 5 zł. Fasola szparagowa nadal w cenie pomiędzy 7 – 10 zł/kg, kapusta od 1,35 do 2 zł za główkę.  Młode ziemniaki, w ciągu ostatnich kilku dni staniały o 30 groszy,  od 86 groszy do 1,00 zł za kilogram w opakowaniach jednostkowych po 10 kilogramów. Podobnie jak przed tygodniem ceny kalafiorów wahają się w zależności od ilości dostaw. Za sztukę płacono od 2 do 3,5 zł. Staniały pomidory 20 do 25 zł za 6 kg czyli od 3,30 do 4,20 zł za kilogram. Ogórki też są tańsze. Ceny hurtowe kwaszeniaków od 2 zł do 2,8 zł za kilogram.
 
(Źródło: Broniasze)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności