Klimatyzacja – samochodowy komfort latem

Nadejście wysokich temperatur oznacza coraz częstsze korzystanie z klimatyzacji samochodowej. Eksperci Euromastera – europejskiej sieci serwisowej, przedstawiają praktyczne porady i wskazówki, które zapewnią kierowcom zdrowe i komfortowe warunki podróży z włączoną klimatyzacją.

Dzięki sprawnej klimatyzacji można nie tylko obniżyć temperaturę w samochodzie, lecz także szybko i skutecznie usunąć z powietrza z zanieczyszczenia będące źródłem alergii.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji, eksperci Euromaster podpowiadają szereg prostych, ale praktycznych wskazówek:
•uruchomienie klimatyzacji raz na kilka dni, przynajmniej na 10 minut (nawet jeśli nie jest niezbędna) pozwoli zachować sprawność kompresora,
•raz na rok skontrolowanie ilości czynnika chłodzącego w klimatyzacji oraz wymiana filtru kabinowego,
•regularne korzystanie z produktów przeciwbakteryjnych i zwalczających nieprzyjemne zapachy,
•napełnianie układu klimatyzacji nowym płynem chłodzącym raz na 2 lata.
Prawidłowo utrzymana klimatyzacja chłodzi i oczyszcza powietrze. Nieregularnie i niewłaściwie serwisowana klimatyzacja nie spełnia swoich funkcji, narażając zdrowie kierowcy i pasażerów.

To oczywiste, jak ważna jest klimatyzacja, zwłaszcza gdy panują wysokie temperatury. Nawet krótka podróż autem bez klimatyzacji w takich warunkach staje się trudna i męcząca. Dlatego większość samochodów jest obecnie wyposażana fabrycznie w klimatyzację, aby kierowcy i pasażerowie aut mogli czuć się komfortowo – mówi Anna Paszt, szef marketingu w Euromaster Polska. – Jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że klimatyzacja, jak każda inna część samochodu, musi być serwisowana. Dlatego radzimy właścicielom aut, aby pamiętali o stosowaniu kilku prostych wskazówek, a ich klimatyzacja będzie działała prawidłowo, zapewniając komfort podróży, a także zdrowie i higienę oraz mniejszą konsumpcję paliwa. Warto też skorzystać z pakietów obejmujących serwisowanie klimatyzacji oferowanych w profesjonalnych warsztatach.

Przypomnijmy, w przypadku niewłaściwej działającej klimatyzacji samochodowej, kierowcy i pasażerowie ryzykują:
•wdychanie zanieczyszczonego powietrza w czasie jazdy,
•wydobywanie się nieprzyjemnych zapachów z układu klimatyzacji,
•nagromadzenie bakterii i grzybów,
•brak lub nieregularne wytwarzanie chłodnego powietrza,
•niedostateczne odparowywanie szyby przedniej,
•wzrost hałasu systemu klimatyzacji,
•nadmierne zużycie paliwa.

Sieć Euromaster w Polsce
Euromaster liczy 30 punktów serwisowych w kraju, a główną osią jej działalności są usługi oponiarskie oraz lekka mechanika. Istotą Euromaster jest dostarczenie ustandaryzowanych usług na poziomie eksperckim, tak klientom indywidualnym, jak i instytucjonalnym Euromaster oferuje swoje usługi zarówno posiadaczom pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, a w niedalekiej przyszłości rozszerzy ofertę o sektor rolniczy i przemysłowy. Euromaster będąca siecią franczyzowa serwisów typu fast-fit – jest związana z Grupą Michelin, ale prowadzi politykę multimarkową i proponuje produkty wszystkich wiodących koncernów oponiarskich.. W swojej ofercie ERM posiada także usługę wchodzącą w skład oferty Serwisów Mobilnych – FleetCheck, czyli profesjonalny monitoring stanu ogumienia.
Firma Euromaster została założona w 1961 roku w Wielkiej Brytanii. Euromaster działa w 12 krajach Europy, posiada 1700 punktów serwisowych i stanowi największą sieć wyspecjalizowanych punktów sprzedaży, serwisu ogumienia oraz obsługi pojazdów w Europie. Oferuje zarówno sprzedaż i serwis opon, jak i dodatkowe usługi i produkty związane z utrzymaniem samochodu (oleje, felgi, części zamienne). Swoją ofertę kieruje głównie do kierowców samochodów osobowych, ale także do właścicieli i managerów flot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności