Klienci New Holland w fabryce kombajnów w Zedelgem

Zedelgem – niewielkie miasto w belgijskiej prowincji Flandria Zachodnia, liczące około 21 tysięcy mieszkańców. To właśnie w centrum tego miasta znajduje się fabryka kombajnów New Holland, którą w grudniu 2009 r. odwiedziły grupy klientów z Polski.

Fabryka w Zedelgem w roku 2006 obchodziła stulecie swojego istnienia. Posiada bogatą historię, w której główną rolę odgrywał jej założyciel Leon Clayes. W roku 2002 fabryka otrzymała tytuł Centrum Doskonałości”,co potwierdza fakt, iż słynie z doskonałej jakości wytwarzanych w niej produktów, jak również innowacyjnych rozwiązań. Całkowita powierzchnia fabryki to 360 357 m2, z czego 156 616 m2 stanowi powierzchnia zabudowana, czyli hale, linie montażowe, warsztaty, centra rozwoju itp.

Klienci, którzy wraz z przedstawicielami New Holland wybrali się do Zedelgem, rozpoczęli swoją wycieczkę od wydziału produkcji części i podzespołów, a następnie zobaczyli linie montażowe kombajnów, tak więc mogli prześledzić krok po kroku każdy etap produkcji kombajnów. Ogromne zainteresowanie wzbudziły nowoczesne centra obróbcze części, sterowane komputerowo oraz stanowiska pracy robotów, które bez obsługi pracownika produkowały bardzo skomplikowane elementy konstrukcyjne kombajnów. Dla zwiedzających interesujące były również stanowiska odbioru jakościowego komponentów na różnych ich etapach produkcji. Około 3-godzinna wycieczka po fabryce (pokonanie ponad 5 km) składała się ze zwiedzania hal montażowych kombajnów, pras oraz sieczkarni samobieżnych, malarni, w której stosowane są nowoczesne techniki malarskie, centrum logistyki, jak również Centrum Klienta, gdzie wciąż można obejrzeć kombajn samobieżny z roku 1952.
Obecnie w Zedelgem produkowane są serie kombajnów: CSX, CX oraz CR, sieczkarnie samobieżne z serii FR, a także prasy wielkogabarytowe z serii BB. Warto zaznaczyć, iż właśnie z tej fabryki wyjechał kombajn CR, który pobił rekord Guinnessa w zbiorze ziarna, oraz sieczkarnia samobieżna FR9000 nagrodzona na wystawie Agritechnica, za automatyczny system śledzenia załadunku przyczepy IntelliFillTM.

W programie wycieczki była nie tylko wizyta w fabryce, ale również zwiedzanie ciekawych miast belgijskich, takich jak Bruggia czy Bruksela. Faktem jest, że miasteczko Bruggie, nazywane przez mieszkańców belgijską Wenecją szczególnie zachwyciło uczestników wyjazdu, niektórzy obiecywali sobie, że jeszcze tu wrócą z rodzinami. A warto, bo Bruggia to przecież słynna stolica wyśmienitych, belgijskich czekoladek…


Historia fabryki:

• 1906 Założenie fabryki przez Leona Claeys’a
• 1910 Rozbudowa fabryki pod nazwą “Werkhuizen Leon Claeys”
• 1952 Wprowadzanie na rynek europejski pierwszego samojezdnego kombajnu zbożowego
•1964 Amerykańska firma Sperry New Holland zakupiła większość udziałów firmy Clayson, w tamtych czasach największego producenta kombajnów w Europie
• 1986 Ford Motor Company przejął firmę Sperry New Holland, połączył z Ford Tractor i nadał nowej firmie nazwę – Ford New Holland
• 1991 Fiat przejmuje udziały Ford New Holland Inc. i łączy z Fiat Agri, tworzy nową firmę New Holland
• 1999 Fiat przejmuje firmę Case Corporation, łączy z New Holland N.V. i tworzy nową firmę CNH Global

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności