fbpx
Strona głównaWiadomościKlasa BGŻ rusza do szkoły

Klasa BGŻ rusza do szkoły

W najbliższym roku szkolnym, 154 uczestników projektu Klasa BGŻ”, który daje szansę rozwoju najzdolniejszym uczniom pochodzącym z niezamożnych rodzin, rozpocznie naukę w renomowanych ogólnopolskich liceach. Aż 67 z nich to pierwszoklasiści.”

W tym roku po raz pierwszy Klasa BGŻ” wystartuje w III L.O. im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Rekrutacja do szkoły odbywała się w trzech województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz w warmińsko-mazurskim. Ostatecznie spośród 40 kandydatów do liceum dostało się 7 uczniów.
– Tegoroczna rekrutacja odbywała się na terenie 14 województw. Strategia Fundacji BGŻ przyjęta na lata 2009-2011 zakłada stworzenie dostępu do projektu młodzieży w całym kraju. Będzie to możliwe, gdy uruchomimy jeszcze jedną Klasę w zachodniej Polsce – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ.

Zanim uczniowie rozpoczną naukę w szkołach mają okazję uczestniczyć w obozach integracyjnych w każdej ze szkół biorących udział w projekcie. To szczególna forma współpracy pomiędzy kadrą pedagogiczną szkół i pracownikami Banku oraz absolwentami Klasy BGŻ. Celem obozów jest zapoznanie uczniów z zasadami Projektu, przepisami szkoły, a także z miastem, jego trasami komunikacyjnymi i najważniejszymi miejscami. To też początek wewnętrznej integracji nowych uczestników i ich starszych kolegów, którzy służą im za przewodników w pierwszym trudnym okresie.

Partnerami Projektu “Klasa BGŻ” są: VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie oraz III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.