fbpx
Strona głównaSensacjeKierował traktorem po alkoholu, spowodował wypadek. Teraz za to odpowie

Kierował traktorem po alkoholu, spowodował wypadek. Teraz za to odpowie

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który bez uprawnień, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu kierował ciągnikiem rolniczym. Spowodował on wypadek, w którym ciężkich obrażeń ciała doznał przewożony w traktorze 26-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło 27 sierpnia w miejscowości Krąków w gminie Warta (województwo łódzkie). Jeden z jej mieszkańców zobaczył wówczas leżącego na poboczu mężczyznę, który odniósł poważne obrażenia, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go później do szpitala w Sieradzu, a dochodzenie w tej sprawie wszczęli policjanci.

Jak wynika z ich ustaleń, poszkodowany 26-latek jechał tego dnia ciągnikiem rolniczym z przyczepą, na której przewożone było drewno. Ustalono, że traktorem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. W trakcie policyjnych czynności, jeden z członków rodziny poszkodowanego, przywiózł na miejsce 25-latka, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Początkowo zaprzeczał on, że spowodował wypadek, później jednak przyznał się do winy. Jak wynikało z jego zeznań, jego kolega stał na schodkach prowadzących do kabiny, a w pewnym momencie spadł na jezdnię. Traktorzysta odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wskazało, że ma on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawień do kierowania, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. 25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, nieudzielenia pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami, a za dokonane przestępstwa grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.