fbpx

Kiedy T-2 w zbożach? Jak wyznaczyć odpowiedni moment na zabieg i jaki fungicyd zastosować

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kiedy T-2 w zbożach? Jak wyznaczyć odpowiedni moment na zabieg, jaki fungicyd zastosować, aby był skuteczny oraz korzystny cenowo?

Ochrona najważniejszych liści (podflagowego i flagowego) musi być skuteczna, zwłaszcza że na wielu plantacjach pszenicy ozimej występuje m.in. septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, mączniak prawdziwy zbóż i traw, zagrożeniem jest rdza. W drugim zabiegu do ochrony pszenicy ozimej przed chorobami liści można użyć np. Priaxor, zawierający dwie substancje czynne: piraklostrobinę z grupy strobiluryn i fluksapyroksad z grupy karboksyamidów. Preparat dostępny jest w korzystnej cenie w ramach programu BeneFito. T-2 w zbożach to niezmiernie istotny zabieg w zabezpieczeniu górnych liści przed chorobami, jest kluczowy dla ochrony zbóż. Decyduje o dalszej zdrowotności roślin i plonie. Z video dowiesz się, kiedy najlepiej go wykonać, aby skutecznie i długo zabezpieczał plantację.

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.