fbpx
Strona głównaTechnikaKatarzyna Lewicka: rok 2020 należy uznać dla John Deere'a za udany

Katarzyna Lewicka: rok 2020 należy uznać dla John Deere’a za udany

Rok fiskalny 2020 (zaczynający się z początkiem listopada 2019 i kończący się wraz z końcem października 2020) był dla John Deere w Polsce, ale i nie tylko, wyjątkowy pod wieloma względami; wystarczy wspomnieć o wprowadzeniu nowych modeli ciągników czy zmianach w sieci dealerskiej firmy. Rok 2020 podsumowała dla nas Katarzyna Lewicka – division business manager w John Deere Polska.

– Wraz z początkiem roku rozpoczął się proces koncentracji sieci dealerskiej zmierzający do przyspieszenia procesów związanych z budową i rozwojem profesjonalnej sieci partnerów, mogących sprostać wymaganiom nowoczesnego rolnictwa i w nadchodzącej przyszłości, gdzie szybkość wsparcia, właściwe doradztwo oraz umiejętność dopasowania rozwiązań do potrzeb zmieniającego się rolnictwa nabierze jeszcze większego znaczenia – stwierdziła Katarzyna Lewicka odnosząc się do zmian w sieci dealerskiej firmy.

To jednak nie wszystko; w 2020 roku w portfolio John Deere’a pojawiło się też kilka nowych ciągników, w tym flagowe modele z serii 8.

– Rok 2020 to również rozszerzenie oferty produktowej ciągników rolniczych o kolejne modele – jak rewolucyjny 8RX, wszechstronne i kompaktowe ciągniki 6M o mocy od 90 do 120 KM oraz nowe ciągniki serii 7R i 8R z fabryki w Waterloo, w USA. Miniony rok zaowocował również wdrożeniem kolejnych rozwiązań pozwalających na automatyzację pracy jak np. podstawowy AutoTrac w ciągnikach 6M czy rozwój i wprowadzenie nowych funkcjonalności w bezpłatnie oferowanym Centrum Operacyjnym, narzędziu wspierającym podejmowanie racjonalnych ekonomicznie decyzji w oparciu o dane zbierane z gospodarstwa klienta – podsumowała przedstawicielka firmy.

– Wyjątkowość tego roku wyraża się również w zmianach jakich wszyscy doświadczamy zarówno w życiu społecznym, ale również zawodowym, w tym również w relacjach z naszymi partnerami czy klientami, spowodowanymi przez skutki pandemii Covid-19. Sytuacja ta spowodowała konieczność przeprowadzenia wewnętrznych zmian w organizacji pracy, logistyce, dostaw komponentów w taki sposób, aby nasi dealerzy, klienci i konsumenci nie odczuli skutków pandemii w dostępności zarówno maszyn rolniczych, jak i w kontekście zapewnienia ciągłości dostaw części zamiennych i wsparcia technicznego, potrzebnych do utrzymania w ruchu maszyn w trakcie wykonywania wiosennych prac polowych i żniw. Niezwykle pomocne w tym zakresie okazało się zdalne wsparcie techniczne maszyn, pozwalające na diagnostykę maszyn, programowanie czy wręcz przewidywanie potencjalnego przestoju bez konieczności wizyty u klienta – dodała odnosząc się do funkcjonowania firmy w dobie pandemii.

– Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe okoliczności i działania, należy uznać rok 2020 za udany, w którym osiągnęliśmy wzrost sprzedaży dużych ciągników zarówno wolumenowo jak i osiągając wzrost udziału w rynku do poziomu prawie 30% za ostatnie 12 miesięcy. Co istotne, klienci doceniają nasz wkład w rozwój telematyki i rozwiązań wspierających automatyzację pracy maszyn, wybierając ciągniki wyposażone w system JDLink oraz zaawansowane funkcje AutoTrac – dodała Katarzyna Lewicka.

– Kolejny rok – 2021 to niewątpliwe wyzwania – jeszcze więcej połączonych maszyn i koncentracja na wsparciu pozwalającemu naszym klientom na podejmowanie świadomych, ekonomicznie racjonalnych i efektywnych decyzji, dzięki cyfrowemu wsparciu na najwyższym, światowym poziomie. Rok 2021 to również okazja do świętowania, bowiem to wtedy nasza fabryka w Mannheim, gdzie produkowane są nasze 6M oraz 6R-ki będzie obchodzić 100-lecie produkcji ciągników! – zakończyła.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.