Kärcher z pomocą powodzianom

Włączając się w akcję pomocy powodzianom, firma Kärcher Sp. z o.o. przekazała na rzecz Państwowej Straży Pożarnej 30 profesjonalnych urządzeń czyszczących – 15sztuk urządzeń wysokociśnieniowych i 15 odkurzaczy odsysających wodę.

Zgodnie z potrzebami wskazanymi przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej urządzenia otrzymały jednostki w 5 województwach najbardziej dotkniętych przez powódź (świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie, lubelskie). Aby pomóc w usuwaniu zanieczyszczeń, już po opadnięciu wody, kolejnych 9 urządzeń Kärcher trafiło za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej do miejscowości Szczurowa, Uście Solne, Wilków, Dobczyce, Więcławice. Także organizacje pozarządowe i samorządy z terenów najbardziej dotkniętych powodzią (Sandomierz, Tarnobrzeg, Dąbrowa Tarnowska) otrzymały od Kärcher wsparcie sprzętowe (11 urządzeń).

Chęć pomocy powodzianom jest również obecna wśród firm handlowych współpracujących z Kärcher Sp. z o.o. w Polsce. To np., podjęte z inicjatywy i realizowane przez warszawską firmę MJM we współpracy z Kärcher Sp. z o.o. działania na rzecz dostarczenia Caritas Polska imponującej liczby (już ponad 200 szt.) urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher. Caritas Polska nieodpłatnie wypożycza sprzęt czyszczący Kärcher osobom – konsumentom poszkodowanym przez powódź w całym kraju, do samodzielnego porządkowania domu i jego otoczenia.

Źródło: Kärcher