fbpx
Strona głównaFirmy i produktyKÄRCHER: czyszczenie bez podgrzewania wody

KÄRCHER: czyszczenie bez podgrzewania wody

Dwa nowe modele wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących bez podgrzewania wody, HD 13/35 Cage oraz HD 9/50 Cage, oferuje na rynku firma KÄRCHER. Klasa specjalna urządzeń, pracujących przy wykorzystaniu bardzo wysokiego ciśnienia, gwarantuje usuwanie uporczywego brudu z maszyn budowlanych, fasad, rusztowań, rdzy czy starej farby i tynku. Urządzenia przeznaczone są dla budownictwa, rolnictwa, leśnictwa, przemysłu stoczniowego a także zakładów komunalnych.

HD 13/35 pracuje przy wykorzystaniu ciśnienia na poziomie 350 bar i z reguły nie ma potrzeby dodaktowego użycia środka chemicznego. Wydajność tłoczenia wynosi 1300 l/h. Ciśnienie HD 9/50 to 500 bar, wydatek wody to 900 l/h – główne zastosowania urządzenia to czyszczenie instalacji i urządzeń, czyszczenie rur a także prace porządkowe na przykład po pożarach.

Urządzenia posiadają hak do zaczepienia podczas podnoszenia dźwigiem, pneumatyczne koła zapewniające dobrą zwrotność i gumowy zderzak amortyzujący wibracje. Pompa korbowodowa może tłoczyć wodę zimną lub o temperaturze do 60oC. Zintegrowany filtr wstępny chroni pompę przed uszkodzeniami, jakie mogłyby spowodować obecne w wodzie zanieczyszczenia.

Modele dostępne są zarówno w wersji zasilanej elektrycznie, jak i benzynowo. Zabezpieczenie w silniku wyłącza go automatycznie, gdy pistolet spryskujący ma przerwę w pracy dłuższą niż 20 sekund. Potem urządzenie przechodzi na bieg jałowy, co pozwala na redukcję zużycia paliwa oraz zużycia samego urządzenia.

Akcesoria i narzędzia mogą być bezpiecznie przechowywane w schowku umieszczonym w przedniej części urządzenia. HD 13/35 oraz HD 9/50 posiadają bogate wyposażenie dodatkowe – m.in. lance spryskujące, dysze rotacyjne.

E.G./WRP
na podst. KÄRCHER

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.