fbpx
Strona głównaPozostałeJuż za miesiąc AgroShow

Już za miesiąc AgroShow

Wczoraj tj. 21 sierpnia, w warszawskim hotelu Gromada odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca zbliżające się Międzynarodowe Targi AgroShow Bednary 2006 r., które odbędą się w dniach 22-25 września.

To już ósma edycja tej imprezy, której organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Wystawa tradycyjnie odbywać się będzie na lotnisku w Bednarach koło Poznania (gmina Pobiedziska). Wystawa zyskała miano największej tego typu imprezy w Polsce i jednej z większych w Europie. W ubiegłym roku odwiedziło ją ponad 90 tysięcy zwiedzających.
Na dzień 21 sierpnia udział w wystawie zapowiedziało 460 firm, które zaprezentują swoje oferty na łącznej powierzchni ponad 79 tys. m2. Jak powiedziała Renata Arkuszewska, dyrektor Izby, mimo upływu terminu, wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Dlatego też Organizatorzy spodziewają się łącznie około 500 wystawców (w tym około 80 zagranicznych), co da około 80 tys.m2 ekspozycji. Powierzchnia wystawy będzie większa o 20% w stosunku do roku ubiegłego.
Tradycyjnie AgroShow odbędzie się na terenie otwartym. Główną atrakcją imprezy będą oczywiście pokazy maszyn w pracy a także seminaria. Udział w targach zapowiedział minister rolnictwa Andrzej Lepper. O godzinie 13. 00 przewidziane jest spotkanie ministra z rolnikami.
W tym roku w organizację targów wprowadzono kilka nowości. Przede wszystkim ograniczono czas odbywania się pokazów maszyn na polu pokazowym, nie będzie pokazów w ostatni dzień trwania wystawy (tj. w poniedziałek 25 września). Zmieniono również ich formułę. Odbędą się one w dwóch blokach Ring i Pole. W bloku Ring tradycyjnie odbędzie się pokaz opryskiwaczy polowych, polegający na przejeździe maszyny przez tor przeszkód. Po opryskiwaczach prezentowane będą ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe. W bloku Pole prezentowane będą maszyny uprawowe i siewniki według podziału na technologię siewu po orce i mulcz. Organizatorzy zrezygnowali z podziału maszyn na dwa bloki wg kryterium zapotrzebowania na moc, co pozwoli skrócić pokazy o 1,5 godziny. Również po raz pierwszy w tym roku wystawcy będą mogli organizować w Biurze Prasowym konferencję poświęcone firmom i ich produktom. Opracowano także nowy schemat dróg dojazdowych oraz funkcjonowanie parkingów (mapki z dojazdem na wystawę znajdują się na stronie internetowej WWW.agroshow.pl).
Oczywiście organizatorzy nie zapomnieli o licznie odwiedzającą wystawę młodzieży. Specjalnie dla niej odbędzie się Turniej Szkół, przygotowano również Ring Jezdny, na którym pod okiem operatora będzie można wykonać przejazd wybranym ciągnikiem.
Warto dodać, że podczas wystawy odbywać się będzie również Konkurs Wiedzy o AgroShow. Każdego dnia do wygrania certyfikat ubezpieczeniowy upoważniający do bezskładkowego ubezpieczenia związanego z gospodarstwem rolnym.
Tradycyjnie wstęp na teren wystawy będzie bezpłatny. Wystawa czynna będzie w godz. 9.00-17.00. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych będzie także pomagać rolnikom dotrzeć na wystawę i dofinansuje przewozy grupowe przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Izby Rolnicze bądź gminy czy szkoły.
Do szerszego artykułu zapowiadającego VIII Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show zapraszamy do wrześniowego wydania Wiadomości Rolnicze Polska. Polecamy również stronę internetową targów WWW.agroshow.pl, na której znajdują się mapki z dojazdem na targi oraz inne szczegółowe informacje dotyczące imprezy).

Foto i tekst MS

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.