fbpx
Strona głównaWiadomościJuż ponad 60 statków wypłynęło z ukraińskich portów

Już ponad 60 statków wypłynęło z ukraińskich portów

Wczoraj zakończył się pierwszy miesiąc funkcjonowania korytarza zbożowego do eksportu ukraińskich produktów rolnych drogą morską.

W ciągu miesiąca funkcjonowania korytarza zbożowego z ukraińskich portów wypłynęły 62 statki. W szczególności 31 sierpnia odszedł jeden statek z produktami rolnymi, donosi na Ministerstwo Obrony Narodowej Turcji .

– W ukraińskich portach trwają prace nad wysyłką zboża. Wczorajszego ranka z ukraińskich portów wypłynął jeszcze jeden statek – głosi komunikat.

Odnotowano, że w dniu wczorajszym zostało skontrolowanych dziewięć kolejnych statków, które trafią na Ukrainę. W ciągu miesiąca dopuszczono do ruchu 134 statki – 73 przypłynęły do ​​ukraińskich portów, a 62 z nich wypłynęły. Wyeksportowano około 1,5 miliona ton żywności.

Przypomnijmy, że umowa o uruchomieniu korytarza zbożowego z Ukrainy została podpisana 22 lipca w Stambule.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.