fbpx
Strona głównaWiadomościJuż po raz XV Mleczne Mistrzostwa Polski

Już po raz XV Mleczne Mistrzostwa Polski

Pod nazwą „XV Mleczne Mistrzostwa Polski” Związek Spółdzielni Mleczarskich  Związek Rewizyjny w Warszawie organizuje konkurs na największych producentów mleka z każdego województwa spośród gospodarstw rodzinnych do 300 ha dostarczających mleko do spółdzielni mleczarskich zrzeszonych w KZSM Zw. Rew.

Jego celem jest wypromowanie na znaczącej imprezie mleczarskiej w kraju, największych dostawców z każdego województwa.

Po dokonanej ocenie najwięksi dostawcy mleka otrzymają wyróżnienia, puchary i dyplomy, a wyróżnieni producenci mleka, jak również mleczarnie, których są dostawcami, promowani będą w wielu fachowych czasopismach rolniczych.

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie XXVIII Targów Mleczarskich MLEKO-EXPO, odbywających się corocznie na jesieni w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach: 27—29.11.2019r.

Ze względu na różny poziom towarowej produkcji mleka w poszczególnych regionach kraju, wywołany czynnikami obiektywnymi, założenia konkursu zakładają oddzielne podsumowanie konkursu dla każdego województwa.

Laureaci otrzymają wyróżnienia na XXVIII Targach Mleczarskich MLEKO-EXPO 2019 w dniu 29 listopada 2019 roku, w tym 16 nagród dla największych producentów mleka z poszczególnych województw – producentów o największych dostawach hurtowych mleka. Ponadto, 3 nagrody dla największych dostawców producentów mleka w kraju oraz jedną nagrodę za najwyższą wydajność mleka od krowy, w okresie ostatniego roku (01.01.2018r— 31.12.2018r)

Zgodnie już z kilkuletnia tradycją zarząd KZSM — Zw. Rew. przyzna nagrodę dla rolnika — producenta mleka za najlepsze mleko o parametrach serowarskich.

W konkursie mogą brać udział dostawcy mleka właściciele gospodarstw indywidualnych – rodzinnych do 300 ha. Nie przewiduje się udziału w konkursie gospodarstw o innej formie własności.

Źródło: KZSM –  Zw. Rew.

Opracował: Samuel Skrzysz

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.