Już na kontach rolników

Zaliczki również dla kontrolowanych rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła pierwszy etap wypłat pomocy suszowej za 2019 rok z nowej puli środków – 280 mln zł. Pomoc w pierwszej kolejności trafiła do tych producentów rolnych, których straty oszacowano do 5 tys. zł. W ciągu 6 dni na konta 100 tysięcy rolników ARiMR przekazała około 200 mln zł.

– Pieniądze te bardzo przydadzą się szczególnie teraz, kiedy w gospodarstwie było sporo wydatków. Aby zakupić materiał siewny i nawozy musiałem się zapożyczyć. Teraz będę miał z czego oddać długi – cieszy się Pan Jan gospodarujący na 40 hektarach w powiecie łowickim.

– W ramach nowej puli otrzymanych środków, w pierwszej kolejności wsparcie zostało przekazane rolnikom, którzy wnioskowali o pomoc do 5 tys. zł. Otrzymali oni dofinansowanie przyznane zgodnie ze złożonymi wnioskami. Jednocześnie rozpoczęto już wypłatę drugiego etapu. W tej turze pomoc trafi do producentów rolnych, których straty oszacowano powyżej 5 tys. zł. Agencja zasili ich konta zaliczkami w wysokości 2,5 tys. złotych – informuje Biuro Prasowe ARiMR.

Rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł.

Pomoc suszowa przyznawana jest producentom rolnym, których średni roczny dochód z prowadzonej działalności rolniczej, w związku z wystąpieniem suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, obniżył się o ponad 30%.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności