fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyJuż 1 grudnia blisko 22 mln. złotych trafiło na konta rolników

Już 1 grudnia blisko 22 mln. złotych trafiło na konta rolników

Ruszyły płatności końcowe z tytułu tegorocznych płatności bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW. W pierwszym dniu wypłat – 1 grudnia 2022 – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ok. 22 mln zł – blisko 13 mln zł w ramach dopłat bezpośrednich i prawie 9 mln zł z płatności obszarowych PROW.

Jak informuje ARiMR, w tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,265 mln rolników. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Od 17 października do 30 listopada br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłacała zaliczki z tytułu dopłat za 2022 rok. W tym okresie ponad 10,781 mld zł trafiło w ramach płatności bezpośrednich do nieco ponad 1,2 mln rolników, natomiast ponad 2,143 mld zł to kwota, która w postaci płatności obszarowych z PROW została przelana na konta ponad 847 tys. beneficjentów.

Agencja przypomina, że warunkiem otrzymania płatności jest aktywny numer rachunku bankowego. Ostateczny termin realizacji wypłat dopłat upływa 30 czerwca 2023 r.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.