fbpx

Już 1 grudnia blisko 22 mln. złotych trafiło na konta rolników

Ruszyły płatności końcowe z tytułu tegorocznych płatności bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW. W pierwszym dniu wypłat – 1 grudnia 2022 – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ok. 22 mln zł – blisko 13 mln zł w ramach dopłat bezpośrednich i prawie 9 mln zł z płatności obszarowych PROW.

Jak informuje ARiMR, w tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,265 mln rolników. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Od 17 października do 30 listopada br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłacała zaliczki z tytułu dopłat za 2022 rok. W tym okresie ponad 10,781 mld zł trafiło w ramach płatności bezpośrednich do nieco ponad 1,2 mln rolników, natomiast ponad 2,143 mld zł to kwota, która w postaci płatności obszarowych z PROW została przelana na konta ponad 847 tys. beneficjentów.

Agencja przypomina, że warunkiem otrzymania płatności jest aktywny numer rachunku bankowego. Ostateczny termin realizacji wypłat dopłat upływa 30 czerwca 2023 r.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.