fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychJutro poznamy rządowy program wsparcia rolników poszkodowanych wahaniami na rynku zbóż

Jutro poznamy rządowy program wsparcia rolników poszkodowanych wahaniami na rynku zbóż

Dziś w Ministerstwie Aktywów Państwowych minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk zapowiedział na jutro (czwartek) konferencję prasową, na której poznamy program wsparcia rolników poszkodowanych sytuacją na rynku zbóż.

– Chciałbym podziękować ministerstwu aktywów państwowych […] za tę pracę przy konsolidacji, przy repolonizacji sektora rolno-spożywczego. Oczywiście Krajowa Grupa Spożywcza jest początkiem konsolidacji, ale już odegrała ważną rolę jeśli chodzi o rynek zbóż w czasie żniw i po żniwach. Spółka wchodząca w skład tej grupy – Elewarr właśnie była takim stabilizatorem cen na rynku zbożowym, ale też musimy pamiętać o tym, że rok 2022 i początek tego roku to jest czas, kiedy następowały gwałtowne zmiany cenowe. […] Niepewny czas wojenny powoduje bardzo duże perturbacje na rynkach zbóż, nawozów i surowców energetycznych – mówił dziś Kowalczyk.

Następnie wicepremier podkreślił rolę szybkiej reakcji państwa na tego typu sytuacje, wspominając m.in. o realizacji dopłat do nawozów. Dodał także, że to nie koniec zachwiań na rynkach.

– W każdej chwili może być bardzo różnie, stąd zachwiania na rynkach choćby zbóż. […] Nawozy tanieją, ale to wcale nie oznacza, że ta cena jest stabilna i stąd bardzo istotne jest, aby spółki skarbu państwa o których wspominał pan premier Sasin były takim stabilizatorem cen, były oparciem dla rolników którzy produkują, którzy chcą mieć stabilny zbyt. Oczywiście są wymagane jeszcze interwencje dotyczące różnego typu; to między innymi rynek zbóż i tutaj na jutro już zapraszam na konferencję prasową dotyczącą przedstawienia naszego programu ochrony rolników jeśli chodzi o rynek zbóż. To będzie też myślę istotny udział w stabilizacji cen stabilizacji dochodów – mówił minister Kowalczyk.

1 KOMENTARZ

  1. A kto wyrówna ceny za bardzo drogie pasze i dodatki oraz śruty rzepakowe ., I kukurydziane W sprzedaży są bardzo drogie .Zróbcie porządek z handlarzami pasz i marketami Narzucają marże jaką chcą .Nikt tego nie kontroluje i to oni wprowadzają haos i drożyznę. Powinien być jakiś hamulec na takich cwaniaków. Wszyscy widzimy co zrobili z cená cukru.węgla.masła itd.kupują tanio a narzucajá marże i doją ile wlezie a nasz rząd nic nie robi aby temu zapobiec

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.