Jutro losowanie

Jutro, 9 czerwca, odbędzie się losowanie kolejności rozpatrywania wniosków i przyznawania pomocy na Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. W systemie informatycznym ARiMR zarejestrowano ponad 4,9 tys. takich wniosków o pomoc, które wykorzystują tegoroczny limit środków w blisko 66%.”

Losowanie odbędzie się o godz. 9.00 w centrali krajowej Agencji, która znajduje sie w Warszawie. Wezmą w nim udział wszystkie wnioski złożone w dniach od 5 do 18 maja br. w Oddziałach Regionalnych oraz te wysłane pocztą. W tym ostatnim przypadku o dotrzymaniu terminu decyduje data stempla pocztowego. Losowanie zostanie przeprowadzone przy użyciu systemu teleinformatycznego oddzielnie dla każdego z 16 Oddziałów Regionalnych. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwać będzie komisja, w skład, której oprócz przedstawicieli ARiMR oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wchodzą także przedstawiciele rolników.

Na pomoc beneficjentom ubiegającym się o wsparcie z działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” ARiMR może przeznaczyć w 2009 roku ponad 1,25 mld zł. W 15 województwach tegoroczne limity środków nie zostały wykorzystane. Jedynie w woj. wielkopolskim złożone i wysłane pocztą wnioski w majowym naborze, wyczerpały limit środków przewidzianych dla tego region w ponad 120%.

Wojewódzkie listy informujące o ustalonej w drodze losowanie kolejność rozpatrywania i przysługiwania pomocy na “Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” zostaną opublikowana na stronie internetowej ARiMR najpóźniej następnego dnia po losowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności