Jutro kolejny protest przeciwko “piątce Kaczyńskiego”

Już jutro kolejny protest rolników przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Demonstracja, która odbędzie się w Warszawie, będzie miała nieco inny charakter niż dotychczas, chociażby ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa; rolnicy zablokują ulice stolicy samochodami.

Protest rozpocznie się o godz. 12. Zbiega się on z obradami Sejmu nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, które rozpoczną się właśnie jutro i potrwają do piątku.

– Nie możemy przerywać, bo już jesteśmy za daleko, a inni dopiero zaczynają. Tak jak widzimy, bardzo mocno wychodzi na ulice gastronomia, przedsiębiorcy […]. Już w najbliższą środę wszyscy rolnicy jedziemy na godz. 12 samochodami osobowymi. Stolica musi wtedy stanąć […]. Będziemy mogli pokazać, jak dużo nas jest. Dlaczego w środę? Bo w środę między 13 a 16 mają być głosowania m.in. nad poprawkami, które są w sejmie odnośnie “piątki dla zwierząt” […]. Trzeba jasno powiedzieć, że nie ma naszej zgody na jakąkolwiek “piątkę dla zwierząt” – mówił w filmie na profilu Agrounii na Facebooku Michał Kołodziejczak.

Zobacz także, jak protestowali rolnicy w Warszawie przed dwoma tygodniami 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności