Jurgiel: Nie możemy doprowadzić do spadku bioróżnorodności

Krzysztof Jurgiel
Krzysztof Jurgiel, fot. K. Drozd

Według Krzysztofa Jurgiela, byłego ministra rolnictwa, a obecnie posła do Parlamentu Europejskiego konieczne jest w najbliższych latach w naszym kraju wsparcie technologii zmniejszających emisję gazów cieplarnianych i eutrofizacji wód przy produkcji zwierzęcej i roślinnej.

– Intensywna produkcja rolna, zwłaszcza hodowla zwierząt przyczynia się do powstawania dużych ilości gazów cieplarnianych (metan, dwutlenek węgla), które niekorzystnie wpływają na klimat. Produkcja mięsa i mleka wymaga dużych areałów przeznaczonych pod produkcję pasz dla zwierząt. Prowadzi to do zmniejszenia ilości naturalnych ekosystemów i do spadku bioróżnorodności – uzasadnia Krzysztof Jurgiel.

Zdaniem naszego eurodeputowanego, intensywna produkcja roślina i zwierzęca przyczyniają się do powstania dużych ilości odpadów (nawozy mineralne, środki ochrony roślin, nawozy organiczne), które niewłaściwie wykorzystane rolniczo lub niepoddane procesom utylizacji przyczyniają się do zanieczyszczenia wód powierzchniowych i podziemnych i do eutrofizacji wód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności