Jubileuszowe pogaduchy

Kociewskie Forum Kobiet obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia. Zorganizowane Uroczystości jubileuszowe odbędą się 9 lipca 2016 roku o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Lignowach Szlacheckich (woj. pomorskie).– Wydarzenie „Jubileuszowe pogaduchy” ma służyć integracji i promocji dotychczasowej aktywności kobiet wiejskich działających w Stowarzyszeniu. Jubileusz to dobra okazja do wydania publikacji ukazującej  ich kreatywność, odwagę i motywację do działania oraz podejmowania licznych inicjatyw, nowych wyzwań, zarówno dla własnego rozwoju jak i  rozwoju swojego otoczenia i Kociewia. Publikacja „Być gospodynią to za mało” pokaże dobre praktyki, realizowane projekty, sylwetki kobiet i korzyści dla lokalnej społeczności m.in. w takich dziedzinach jak strój regionalny, kulinaria, obyczaje. Imprezę „Jubileuszowe pogaduchy”  zakończy biesiadowanie i wspólna zabawa przy muzyce – informuje Krystyna Gierszewska, prezes Stowarzyszenie Kociewskie forum Kobiet.

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet powstało z inicjatywy aktywnych liderek wiejskich powiatu tczewskiego 4 lipca 2006 roku. Jest organizacją działającą na rzecz rozwoju osobistego kobiet wiejskich, edukacji i aktywizacji społeczności lokalnej, dbałości o kulturę, tradycje i dziedzictwo kulturowe Kociewia. Jednym z priorytetów w działalności Stowarzyszenia jest krzewienie kultury kulinarnej.

Dowodem aktywności w obszarze tradycji i regionalnej kuchni jest publikacja dwóch książek kucharskich „Tradycyjne smaki Kociewia” i „Dawne smaki Kociewia”; organizacja takich wydarzeń jak m.in. sympozjum kulinarne „O jeściu na Kociewiu” czy prowadzenie platformy internetowej WWW.kuchnia.kociewie.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności