fbpx

Jubileuszowa edycja Agro Show za nami – czy po raz ostatni w Bednarach?

W poniedziałek, 22 września bm., zakończyła się X edycja wystawy AgroShow w Bednarach k/Poznania, której organizatorem była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR). To największa w Polsce, i jedna z największych w Europie, impreza branżowa na otwartej przestrzeni. Wzięło w niej udział 610 wystawców, w tym 80 firm zagranicznych. Chociaż, tym razem pogoda nie była łaskawa, targi odwiedziło ok. 80 tys. rolników.

Agro Show to jedna z największych wystaw polowych w Europie. W tym roku jej powierzchnia wyniosła prawie 11 ha. To także pierwsza w Polsce tego typu impreza, na której pokazano maszyny rolnicze w pracy. Miało to miejsce w Więckowicach k. Poznania w roku 1999. Wtedy, w pierwszej edycji wystawy, uczestniczyło 115 firm, a wystawę odwiedziło ok. 20 tys. rolników. Od roku 2002 impreza odbywa się na terenie lotniska w Bednarach pod Poznaniem, w gminie Pobiedziska.
Dziś Agro Show to prawdziwy gigant. Wystawa z roku na rok odnotowuje wzrost liczby wystawców. Wydarzenie cieszy się także ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. W roku 2007 wystawę zwiedziła rekorodowa liczba 100 tys. osób.
W tym roku nie dopisała nam niestety pogoda. Mimo to wystawa jest o wiele większa niż ubiegłoroczna. Wzięło w niej udział 610 wystawców, w tym 80 firm zagranicznych. W pokazach polowych wzięło udział 85 maszyn, w tym 21 nowości. W ciągu trzech dni pokazy polowe obejrzało ok. 10 tys. rolników” – powiedziała na konferencji podsumowującej tegoroczne AgroShow, Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMiUR.

Samasz loteria - baner

Nigdy nie jest jednak tak dobrze, by nie mogło być lepiej. Organizatorzy pracują więc, nad zmianą formuły wystawy. Chodzi głównie o przeorganizowanie pokazów polowych. Zdaniem niektórych wystawców, odciągają one klientów od stoisk. Zmiana formuły będzie się równała ze zmianą lokalizacji Wystawy.
“Nie ukrywaliśmy, że pracujemy nad lekką zmianą formuły wystawy. Jeśli taka decyzja zostanie podjęta to będziemy zmuszeni szukać nowej lokalizacji. Na dzień dzisiejszy taka decyzja nie zapadła, więc mogę już dziś zaprosić na Agro Show 2009 do Bednar” – powiedziała Aleksandra Gralik, prezes PIGMiUR.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/zarzadbednary.JPG align=right width=200
A. Gralik podkreśliła jednocześnie, że nowa formuła, nie będzie oznaczała odejścia od polowego charakteru wystawy. Zmiana będzie ukierunkowana na jeszcze lepsze połączenie terenu ekspozycyjnego z terenem pokazowym. Rozwiązanie to zostało podpatrzone u Francuzów. Wiązałoby się to jednak z kilkukrotnym powiększeniem powierzchni wystawowej. A jak podkreślił Józef Dworakowski, wiceprezes PIGMiUR, takiej możliwości na dzień dzisiejszy w Polsce nie ma.

Zarząd PIGMiUR zdradził także, miejsce kolejnej edycji wędrującego Zielonego Agro Show, którego również jest organizatorem. W roku 2009 impreza ta odbędzie w Kąkolewie k. Grodziska Wielkopolskiego.

Wystawa Agro Show w Bednarach zakończyła się w poniedziałek 22 września. Honorowy patronat nad nią sprawował minister rolnictwa, Marek Sawicki.

MS/Wrp.pl
Foto: na zdjęciu członkowie zarządu PIGMiUR od lewej:Aleksandra Gralik – prezes, Renata Arkuszewska i Józef Dworakowski – wiceprezesi.

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.