Jubileusz firm Poldanor i Prime Food

6 czerwca br. w Pawłówku odbyły się obchody jubileuszu spółek grupy Axzon – 20-lecia firmy Poldanor SA i 15-lecia firmy Prime Food Sp. z o.o.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Radca Ambasadora Królestwa Danii w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Powiatu Człuchowskiego i Gminy Przechlewo.
 
Poldanor SA został powołany do życia przez Duńczyków, których w 1994 r. sprowadził na Pomorze rolnik Tom Axelgaard. Skandynawscy przedsiębiorcy odwiedzili kilkanaście PGR-ów, szukając takich, które zajmowały się hodowlą trzody chlewnej. Spółka Poldanor wygrała przetarg na dzierżawę od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i przejęła w użytkowanie nieruchomości rolne w Pawłówku i w Koczale.
 
– W 1992 roku zacząłem spełniać swoje marzenie o wprowadzeniu do Polski nowoczesnej produkcji opartej na duńskim know-how. Chciałem, żeby nasza inwestycja przyczyniła się do odbudowy produkcji zwierzęcej w Polsce. Trudno jest mi opisać, jak bardzo jestem dumny, że nasza koncepcja zintegrowanego łańcucha produkcji „od pola do stołu” stała się rzeczywistością i od tylu lat jest z sukcesem realizowana  – wspomina Tom Axelgaard, Prezes Zarządu Axzon A/S.
  
Po 20 latach działalności Poldanor SA jest rozpoznawalnym w Europie przedsiębiorstwem rolnym zajmującym się chowem trzody chlewnej, produkcją roślinną oraz produkcją biogazu i energii ze źródeł odnawialnych. Spółka prowadzi komplementarną działalność rolniczą, pokrywając część zapotrzebowania na paszę ze swojej własnej produkcji zbóż  oraz wykorzystując odchody zwierzęce do produkcji biogazu i produkcji  energii odnawialnej.
 
Naszą firmę zbudowaliśmy przede wszystkim na wartościach – wzajemnym zaufaniu, szacunku i otwartej komunikacji. Dziś, dzięki wspólnej pracy, Poldanor to 590 pracowników, 35 zakładów produkcyjnych, 13 tys. hektarów uprawianej ziemi, produkcja zwierzęca na poziomie 460 tys. tuczników rocznie i 8 biogazowni produkujących 50 tys. MWh energii elektrycznej – powiedział Grzegorz Brodziak, prezes spółki Poldanor SA.
 
Młodsza z firm, Prime Food Sp. z o.o., powstała w 1999 roku i wyspecjalizowała się w uboju trzody chlewnej dostarczanej głównie z Poldanoru oraz produkcji wyrobów mięsnych. Od początku istnienia firma opierała swoją produkcję na jakości przez co udało jej się uzyskać wiodącą pozycję w branży.
 
– Jesteśmy w przededniu bardzo ważnych decyzji dotyczących rozwoju firmy, rozbudowy zakładu powiązanej ze znacznym zwiększeniem mocy produkcyjnych – mówił Paweł Nowak, Prezes Zarządu Prime Food Sp. z o.o.
 
Władzom Poldanoru wręczony został również specjalny puchar Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji jubileuszu 20-lecia firmy.

wrp.pl na podstawie Plandor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności