Jubileusz 20-lecia ARR

Agencja Rynku Rolnego ma już 20 lat. Została powołana w 1990 roku, aby prowadzić działania stabilizujące sytuacje na rynkach rolnych i do dziś realizuje je z korzyścią zarówno dla producentów żywności, jak i jej konsumentów. Centralne jubileuszowe obchody 20-lecia tej największej rolniczej agencji płatniczej odbyły się 22 września w hotelu GROMADA w Warszawie, a ich gospodarzem był Władysław Łukasik, obecny prezes ARR.

Z tej też okazji oprócz uroczystej gali została zorganizowana również konferencja ,,Agencja Rynku Rolnego – przeszłość – teraźniejszość, przyszłość, której uczestniczy dyskutowali na temat Wspólnej Polityki Rolnej w kontekście sytuacji na rynkach rolnych w Polsce oraz perspektyw produkcji rolniczej w Polsce i roli, jaką ma do spełnienia Agencja Rynku Rolnego.
– W ciągu 20 lat nie zmieniły się realizowane przez ARR cele, natomiast istotnie ewoluowały – w ślad za potrzebami rolnictwa oraz sytuacją na rynkach rolnych – formy i zakres stosowanych przez Agencję instrumentów i działań. Dzięki sprawnemu działaniu oraz ciągłemu doskonaleniu organizacji pracy ARR posiada ugruntowaną pozycje zarówno w kraju, jak i wśród partnerów zagranicznych, w tym agencji płatniczych Unii Europejskiej. Jest to przede wszystkim efekt pracy i zaangażowania kompetentnego zespołu pracowników, którym przy okazji jubileuszu pragnę serdecznie podziękować – mówił Władysław Łukasik.
W uroczystościach oprócz pracowników byłych i obecnych ARR, uczestniczyli również przedstawiciele świata rolniczej nauki, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji rolniczych oraz resortu rolnictwa na czele z jego szefem Markiem Sawickim.
Był czas na wspomnienia, gratulacje i wystąpienia zaproszonych gości. Przedstawiciele instytucji współpracujących z Agencją otrzymali pamiątkowe medale wybite z okazji 20-lecia ARR, a wyróżniający się pracownicy odznaczenia resortowe. Natomiast Agencja nagrodzona została rozszerzoną certyfikacją ISO.
WOP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności