Joskin: By bezpiecznie przewieźć ładunek

Od dwudziestu lat Joskin produkuje przyczepy objętościowe dostępne obecnie z pojemnościami 40-45 i 55 m3. Produkty wciąż są udoskonalane. Teraz wyposażane są w opatentowany, zdalnie sterowany system do zakładania plandeki (Telecover). Dzięki niemu zwiększa się nie tylko bezpieczeństwo przewozu ładunku ale i pojemność przyczepy.

W czasach, kiedy powstają coraz większe gospodarstwa rolne, materiały przewożone są na coraz większe odległości. Ważne zatem jest zminimalizowanie utraty przewożonego ładunku, tym bardziej, gdy jest sypki. W niektórych krajach UE, przewożenie tego typu ładunków jest dozwolone tylko pod plandeką.
Dlatego też Joskin opracował i opatentował nowy zdalnie sterowany system do zakładania plandeki – Telecover, dostępny do każdej pojemności przyczepy objętościowej Silo-Space. W odróżnieniu od zwykłych zwijarek lub urządzeń do przykrywania ręcznego, system ten ma wiele zalet. Np. nie ma potrzeby wysiadania z ciągnika i wchodzenia na przyczepę, żeby zasłonić ręcznie przewożony ładunek.
System to mechanizm połączonych, ruchomych ramion, hydrosilnika, plandeki i sprężyny cofającej. Jego budowa powoduje, że nie musi on być przesuwany czy demontowany, kiedy uruchamiane są tyle drzwi przyczepy.
Telecover zapewnia załadunek do 60 cm powyżej brzegu przyczepy. Dzięki systemowi naciągania plandeki, dostosowuje się ona do wysokości ładunku w sposób optymalny. Podczas jazdy bez ładunku, plandeka zwija się na boku i układa wzdłuż boku skrzyni, nie wpływając w istotny sposób na zwiększenie jej rozmiarów.