Joskin: 40 lat minęło

Firma JOSKIN zakończyła obchody 40-lecia. Przygotowane z rozmachem imprezy okolicznościowe trwały 10 dni i przyciągnęły ponad 8 tys. gości z 23 krajów Europy. N

Międzynarodowe Seminarium Partnerów i Dziennikarzy miało miejsce 19 i 20 listopada, na otwarcie obchodów. Po raz pierwszy firma Joskin zgromadziła elitę swoich partnerów i europejskiej prasy. Około 300 osób wzięło udział w bogatym programie prezentującym ogół działalności firmy i gamę maszyn marki JOSKIN.

Uroczyste międzynarodowe przyjęcie z okazji 40-lecia odbyło się w piątek 21 listopada. Wzięło w nim udział ponad tysiąc osób (dostawców, przedstawicieli firmy i różnych osobistości).

Finał obchodów stanowiły Międzynarodowe Dni Otwartych Drzwi dla klientów, w dniach 25 – 30 listopada. Cieszyły się one sporym powodzeniem, przyciągając przedstawicieli środowiska rolniczego z Belgii i innych krajów Europy.

Podczas obchodów, miłej atmosferze towarzyszyły zagadnienia zawodowe, gdyż miały tam miejsce fachowe rozmowy i doradztwo oraz rozrywka i pokazy sprzętu.

Firma JOSKIN godnie uczciła 40. rocznicę działalności i ciągłego rozwoju. Obecnie prowadzi ona produkcję w 4 zakładach i zatrudnia 650 osób. Jej działalność handlowa obejmuje 35 krajów, a obroty skonsolidowane spodziewane na koniec 2008 roku szacuje się na 93 mln euro (dla porównania, w 2007 było to 70,2 mln euro)!

opr. MS/Wrp.pl

Informacje dodatkowe:
Firma Joskin powstała w roku 1968 w Belgii, jako rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się pracami rolnymi. 16 lat później rozpoczęła produkcję sprzętu rolniczego, a konkretnie wozów asenizacyjnych. Dziś są one sztandarowym produktem firmy. W Polsce Joskin, rozpoczął działalność w 1999 roku, kupując byłą Fabrykę Domów w Trzciance. Obecnie zakład zatrudnia 200 pracowników zł. W tym roku oddane zostaną do użytku kolejne hale produkcyjne. W ofercie firmy Joskin znajduje się 50 modeli wozów asenizacyjnych, 50 modeli oprzyrządowania dolnego i ponad 700 różnych opcji. Serce firmy Joskin to fabryka w Soumagne w Belgii. N