John Deere w rankingu najlepszych

Aż o 5 miejsc awansowała marka John Deere w tegorocznym rankingu 100 najbardziej wartościowych marek świata o zasięgu globalnym, opublikowanym właśnie przez firmę konsultingową Interbrand.

Wartość marki John Deere została wyceniona na 4.865 miliarda dolarów, co jest wynikiem o 15% lepszym w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2013 r. Interbrand umieścił markę John Deere na 80. miejscu. 
Myślę, że ten awans na liście Najlepszych Marek o zasięgu globalnym jest odzwierciedleniem warunków rynku światowego oraz rosnącej umiejętności naszej w firmy w podejmowaniu działań wychodzących poza naszą strategię korporacyjną – mówi Bil Becker, dyrektor Brand Centre of Excellence Deere&Company. – Warto podkreślić, że metodologia badań prowadzonych przez Interbrand docenia także globalny rozwój, innowacyjność oraz efektywne i wydajne zarządzanie firmą. To kolejny dowód na to, że strategia John Deere naprawdę działa – dodaje.  
Po raz pierwszy firma John Deere znalazła się na liście Interbrand w roku 2011, zajmując wówczas pozycję 97. Według twórców rankingu każda z marek obecnych na liście jest oceniana pod względem jej wartości biznesowej. Podczas określania tej wartości brane są pod uwagę m.in. wyniki finansowe sprzedaży produktów i usług oznaczonych daną marką, rola marki w procesie decyzyjnym, a także tzw. siła marki.
W komentarzu firmy Interbrand czytamy: Oddanie marki John Deere zagadnieniom ochrony środowiska, skupienie na wyznaczoną strategię, zmiany organizacyjne oraz wzmocnienie swoich gałęzi biznesu pokazuje, w jaki sposób firma, mająca swoją główną siedzibę w Moline, Illinois, najbardziej kojarzona z produkcją maszyn rolniczych oraz sprzętu do pielęgnacji zieleni, jest w stanie ciągle wyznaczać sobie nowe cele przy jednoczesnym zwiększaniu ogólnego rozumienia, hasła: „Run Like a Deere”.
Daniel Alankiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności