John Deere w darze dla uczelni

Producent maszyn rolniczych John Deere przekazał ciągnik John Deere 6430 dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Posłuży on zarówno do badań, jak i edukacji studentów.

Flota maszyn Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powiększyła się właśnie o ciągnik John Deere 6430, który Pan Mirosław Leszczyński – prezes zarządu dyrektor generalny John Deere Polska przekazał 19 maja władzom Instytutu Inżynierii Biosystemów podczas tzw. TRiLiady. Maszyna będzie służyła do realizacji zadań badawczych i procesu dydaktycznego na kierunkach studiów realizowanych w Instytucie Inżynierii Biosystemów oraz pomagała studentom w zdobywaniu praktyki.

Przekazanie maszyny zwieńczyło cykl wykładów naukowych i spotkań z praktykami, które odbywały się 19 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach TRiLiady. To coroczne wydarzenie organizowane przez Instytut Inżynierii Biosystemów, Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej oraz dziekana Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii przyciąga co roku wielu partnerów, w tym wiele czołowych firmy dostarczających innowacyjnych rozwiązań dla branży rolniczej, leśnej i energetycznej.

–  Nowoczesne rolnictwo musi być innowacyjne, dlatego konieczna jest współpraca firm i świata nauki nie tylko podczas tworzenia nowych rozwiązań, ale również na etapie nauczania. Warto wspierać uczelnie, które dzięki temu będą mogły zapewnić studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również przygotowanie praktyczne – przekonuje Mirosław Leszczyński, prezes zarządu dyrektor generalny John Deere Polska. –  Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się przekazać uczelni ciągnik John Deere 6430, który nie tylko sprawdzi się w pracach polowych, ale także sprosta wymaganiom studentów – dodaje.

Pełnoramowa konstrukcja modelu 6430 cechuje się wysoką trwałością i łatwością obsługi. Kabina ciągnika zapewnia dobrą widoczność. Maszyna wyposażona jest w czterocylindrowy silnik HCPR Power Tech o pojemności 4,6 l. W ramach wyposażenia dodatkowego posiada m.in. przekładnię PowerQuad Plus z obsługą technologii SoftShift.  

Ciągnik przeznaczony będzie do realizacji zadań badawczych i procesu dydaktycznego na kierunkach studiów realizowanych w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  

Renata Struzik, źródło: John Deere Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności