fbpx

John Deere rozszerza program gwarancji spalania paliwa w ciągnikach

Zmienne koszty środków produkcji (nawozy, środki ochrony roślin), ceny plonów, warunki atmosferyczne czy też wahania cen paliw, powodują, że rolnicy szukają rozwiązań i programów, które zapewnią im spokojną pracę i gwarancję stałych niskich kosztów. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą dealerzy John Deere, którzy najpierw wprowadzili, a obecnie rozszerzają program zwrotu kosztów za nadwyżkę zużycia paliwa. Co więcej, dodatkowo wypłacą premie za uzyskanie niższego spalania niż określiła fabryka.

Dotychczas niewielu producentów zdecydowało się wziąć pełną odpowiedzialność za zużycie paliwa w swoich ciągnikach, a zdecydowana większość z nich nie przedstawia szczegółowych danych. Rolnicy często szukają tych parametrów w wynikach testów przeprowadzanych przez niezależne instytuty, lecz wartości te mogą odbiegać od rzeczywistego poziomu spalania w różnych warunkach.

Samasz loteria - baner

Rewolucyjny dla branży krok podjął John Deere, wprowadzając program „Gwarancja spalania”, w którym zwraca koszty za nadmierne zużycie oleju napędowego. To odważne i odpowiedzialne podejście ma na celu ograniczyć koszty zużycia paliwa w gospodarstwie, a jednocześnie nagrodzić dodatkową premią właściciela ciągnika John Deere za uzyskanie niższego spalania niż określiła fabryka.

Gwarancja zużycia paliwa i premia za oszczędność

Właściciele nowych ciągników John Deere po wypełnieniu odpowiedniego formularza dostępnego u dealera oraz aktywowaniu systemu JD Link, za pomocą którego monitorowany jest poziom zużycia paliwa, mają możliwość zwrotu określonych kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego.

Dotychczas program obejmował wyłącznie pracę ciągnika w transporcie (jazda powyżej prędkości 20km/h). Teraz amerykański producent rozszerza swój program również o monitoring zużycia paliwa podczas prac w polu. Jest to odważny i bardzo rzadko spotykany na rynku ruch, tym bardziej, że producent zdecydował się ponosić odpowiedzialność pieniężną za zużycie paliwa przekraczające ustalony przez fabrykę poziom.

Jak program będzie działał w praktyce?

• Producent John Deere określił fabryczny poziomy zużycia oleju napędowego w poszczególnych rodzajach prac polowych oraz w transporcie dla każdej grupy ciągników: 6R (6 cyl), 7R, 8R.
• Wszystkie wyniki zużycia oleju napędowego są rejestrowane podczas pracy przez aktywowany system JDLink w ciągnikach i zapisywane automatycznie na koncie właściciela ciągnika w centrum operacyjnym na MyJohnDeere.com
• Dealer John Deere wspiera właściciela ciągnika w celu optymalnego ustawienia i regulacji pojazdu do różnych prac, a tym samym w kontroli zużycia oleju napędowego.
• Jeżeli fabryczny poziom zużycia oleju napędowego zostanie przekroczony, wówczas właściciel ciągnika otrzyma kwotę, potrzebną na zakup nadwyżki.
• Jeżeli osiągnięty przez właściciela ciągnika poziom zużycia oleju napędowego będzie niższy niż fabryczny, wówczas amerykański producent wypłaci premię dwukrotnie większą niż kwota potrzebna na zakup zaoszczędzonego oleju napędowego.

Program gwarancji spalania obejmuje nowe ciągniki serii: 6R (6-cylindrowe), 7R, 8R, zamówione i zakupione w okresie od 01.11.2018 do 31.10.2019. Do każdego modelu określony został osobny poziom zużycia paliwa podczas wykonywania różnych prac. Pełne rozliczenie wysokości kwoty do wypłaty rolnikowi nastąpi po 31.10.2019. Więcej informacji udzielają dealerzy John Deere.

Źródło: John Deere

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.