fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościJohn Deere pokaże na targach Agritechnica 2023 koncepcyjny silnik na etanol

John Deere pokaże na targach Agritechnica 2023 koncepcyjny silnik na etanol

Amerykańska marka dąży do osiągnięcia swoich ambitnych celów w ramach programu Leap Ambitions, który koncentrują się na zwiększeniu wartości ekonomicznej dla klientów oraz promowaniu zrównoważonego rozwoju, jednocześnie dążąc do poprawy wyników przy ograniczonym zużyciu zasobów. 

W ramach tego programu John Deere pracuje nad wprowadzeniem do 2026 r. innowacyjnych rozwiązań energetycznych o niskiej i zerowej emisji CO2 w czterech kluczowych obszarach wytwarzania energii, w tym wydajności silników spalinowych (ICE), paliw odnawialnych, hybrydyzacji i opcji w pełni akumulatorowo-elektrycznej.

Firma John Deere jest zaangażowana w dostarczanie swoim klientom najbardziej zaawansowanych i skutecznych rozwiązań w zakresie paliw odnawialnych poprzez priorytetowe traktowanie technologii i zasobów, które mają największy sens dla klientów. W ramach różnorodności dostępnych paliw odnawialnych John Deere bierze pod uwagę biodiesel, odnawialny olej napędowy (lub HVO) i etanol za najbardziej obiecujące opcje, które można w najbliższej przyszłości wykorzystać w ciężkich pojazdach użytkowych.

Etanol jest paliwem odnawialnym na bazie alkoholu, które jest powszechnie dostępne w wielu częściach świata, ponieważ może być wytwarzany z surowców takich jak kukurydza, pszenica lub trzcina cukrowa. Jako paliwo wysokooktanowe etanol jest atrakcyjny dla wysokowydajnych silników z zapłonem iskrowym.

Marka John Deere wykorzystuje swoją wiedzę inżynieryjną do weryfikacji i testowania nowych technologii, które upraszczają integrację paliw odnawialnych z technologią silników spalinowych, dążąc do zapewnienia klientom większej wartości i wydajności.

Specjaliści John Deere zaprezentują koncepcyjny silnik o pojemności 9,0 l, który jest kompatybilny z etanolem, na tegorocznych targach Agritechnica 2023. Ten koncepcyjny silnik ilustruje ciągłe zaangażowanie firmy w rozwój zróżnicowanego portfolio rozwiązań, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na energię w zależności od wielkości sprzętu i jego zastosowań.

Jednakże koncepcyjny silnik na etanol to oczywiście tylko ułamek tego co firma pokaże na listopadowych targach, gdyż po raz pierwszy od ogłoszenia swojej nowej strategii John Deere pokaże wszystkie rozwiązania technologiczne, które są ważne zarówno dla gospodarstw uprawowych, jak i hodowlanych.

źródło: John Deere

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.