John Deere podwójnie nagrodzony

John Deere to jedyna marka, która zdobyła dwa złote medale targów Polagra – Premiery, które rozpoczną się w czwartek 11 lutego br. Nagrodzone produkty to ciągnik 8345R oraz system automatycznej komunikacji prasa – ciągnik. Będzie można je podziwiać podczas wystawy na stoisku John Deere w hali nr 5.

Najwyższa moc zielonych ciągników – 8345R
Nowe ciągniki John Deere serii 8R zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby spełnić wymagania stawiane przez rolników z gospodarstw wielkoobszarowych oraz usługodawców. Napędzane są przez silniki 9,0 l PowerTechPlus, które posiadają certyfikat emisji spalin Tier III. 4 zawory na cylinder pozwalają silnikowi PowerTechPlus 9,0 l na efektywniejszą pracę i osiągnięcie maksimum wydajności. Turbosprężarka o zmiennej geometrii (VGT) i wysokociśnieniowy układ paliwowy CommonRail (HPCR) zapewniają natychmiastową reakcję na zmienne warunki obciążenia.
Unikatową cechą wyróżniającą te ciągniki jest technologia inteligentnego sterowania wyposażeniem John Deere (system iTEC Pro), która umożliwia operatorowi szybszą i dłuższą pracę – bez zmęczenia.
Automatyczna przekładnia AutoPowr umożliwia transport po drodze z prędkością 40 km/h dla 8R przy 1700 obr/min, co znacząco zmniejsza zużycie paliwa lub 40 km/h przy 1200 obr/min!
Kolejnymi zaletami modelu 8R są oświetlenie zewnętrzne 360 stopni oraz nowa konsola CommandArm – podłokietnik CommandArm (wszystkie sterowniki w zasięgu ręki) wraz ze zintegrowanym wyświetlaczem CommandCenter. Warto wspomnieć również o kabinie CommandView II, która jest o 10% większa od poprzedniej serii ciągników i posiada o 7% większą powierzchnię szyb. Kabina może być wyposażona również w cztery wysokiej jakości głośniki oraz subwoofer. Radio w pakiecie Premium posiada funkcje MP3 i Bluetooth i jest sterowane z podłokietnika.

System Automatycznej Komunikacji Prasa-Ciągnik
System ten działa w połączeniu prasy zwijającej 864 Premium podłączonej do ciągników serii 6030/7030 Premium JohnDeere, przystosowanych do automatyzacji komunikacji ciągnik-narzędzie. Rozwiązanie to uzyskało srebrny medal podczas wystawy Agritechnika 2009 w Hanowerze, teraz zostało docenione przez jury konkursowe Polagry-Premiery 2010.
Aby system mógł działać, ciągniki zostały wyposażone w dwukierunkowy system komunikacji pomiędzy ciągnikiem i narzędziem, w tym przypadku prasą. Dzięki niemu ciągnik nie tylko może wymieniać i kontrolować funkcje prasy zgodnie ze standardem ISOBUS, ale również prasa może kontrolować wybrane funkcje ciągnika. Dzięki użyciu Systemu Automatycznej Komunikacji Prasa-Ciągnik proces belowania jest w pełni zautomatyzowany.

Jest to rozwiązanie pionierskie, którego jeszcze na rynku nie było. Przynosi wiele korzyści dla operatora, gdyż znacznie poprawia komfort pracy. Zmniejsza się ilość wykonywanych operacji i obciążenie operatora, zwiększa możliwość koncentracji na kierowaniu. Jak zapewnia producent, nawet mniej doświadczony operator będzie w stanie dokładnie wykonać belowanie, ponieważ praca z systemem automatyzacji jest łatwiejsza.
Więcej o nagrodzonych produktach z pewnością będzie można się dowiedzieć odwiedzając stoisko John Deere podczas targów Polagra-Premiery w hali nr 5. Wystawa odbywać się będzie w dniach 11-14 lutego br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności