fbpx

John Deere nadaje nowy wymiar wydajności i sprawności podczas zbiorów

John Deere zaprezentował nowy kombajn serii X9 oraz przyrząd żniwny z aktywnymi taśmami transportującymi, stanowiące rozszerzenie górnego segmentu oferty modelowej, które zaprojektowano i opracowano specjalnie z uwzględnieniem trudnych warunków zbiorów w krajach europejskich.

W porównaniu z kombajnem S790, dotychczas największym modelem dostępnym w ofercie John Deere, kombajn X9 oraz przyrząd żniwny z aktywnymi taśmami transportującymi zapewnią skokowy wzrost wydajności i produktywności, jednocześnie oferując znaczny wzrost sprawności zbioru. To połączenie wydajności i skuteczności zostało nagrodzone Srebrnym Medalem na targach AGRITECHNICA.

Samasz loteria - baner

Wzrost wydajności i sprawności podczas zbiorów w kombajnie X9 uzyskano dzięki najszerszej dostępnej konstrukcji, ulepszonemu przepływowi masy żniwnej, powiększeniu aktywnej powierzchni omłotu i separacji oraz większemu układowi czyszczącemu, przy jednoczesnym utrzymaniu szerokości transportowej poniżej 3,5 metra zarówno przy jeździe na kołach, jak i na gąsienicach. Połączenie tych wszystkich funkcji zapewnia bardzo dużą wydajność, bardzo niskie straty oraz lepszą jakość ziarna i słomy, spełniając potrzeby dużych gospodarstw rolnych szukających sposobów na zwiększenie wydajności i zysków.

Wraz z kombajnem X9 i przyrządem żniwnym z aktywnymi taśmami transportującymi wprowadzono zmiany w designie, a także ulepszenia w zakresie komfortu, wygody w kabinie i oświetlenia roboczego. Wspólne interfejsy i elementy sterujące szerzej używane w ofercie produktów John Deere pozwolą operatorowi na bezproblemowe przechodzenie między różnymi maszynami John Deere.

Nowy przyrząd żniwny z aktywnymi taśmami transportującymi nadaje nowy wymiar ofercie hederów i maksymalnie zwiększa przepustowość podczas zbioru roślin drobnoziarnistych. Specjalna konstrukcja ramy zapewnia niezrównane możliwości kopiowania gruntu. Pozwala to na lepsze podążanie za kątem nachylenia gruntu i pochyłościami gleby, zapewniając czyste ściernisko o równej wysokości oraz równomierne rozrzucanie resztek pożniwnych, co jest szczególnie ważne przy uprawie uproszczonej. Ponadto pas transportujący ze specjalnie zaprojektowaną powierzchnią ogranicza straty ziarna. Nowy przyrząd żniwny z aktywnymi taśmami transportującymi może także współpracować z kombajnami serii S.

Wszystkie modele kombajnów serii S nadal będą dostępne w ofercie, oferując wiodące rozwiązania z zakresu automatyzacji, jakości ziarna, wydajności oraz niskiego kosztu eksploatacji.

Nowy kombajn X9 z przyrządem żniwnym z aktywnymi taśmami transportującymi prezentowane są publicznie po raz pierwszy podczas targów AGRITECHNICA 2019, a ich oficjalna premiera rynkowa nastąpi latem 2020 r. Ograniczona liczba maszyn dostępna będzie do celów demonstracyjnych w sezonie żniwnym 2020.

Komunikat prasowy: John Deere

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.